Web zprávy

Konečně normální filmový festival: do Benátek přijelo osm evropských ředitelů, mezi nimi i Karel Och

-vb-3. září 2020 • 15:30

foto: KVIFF

 

Blýská se na lepší festivalové časy, mezinárodní filmový svátek v italských Benátkách je první „živou“ mezinárodní akcí po koronavirové pandemii; 77. ročník začal ve středu 2. září. V rámci slavnostního večera ve Festivalovém paláci vystoupilo se společným prohlášením osm uměleckých ředitelů zásadních evropských festivalů, mimo jiné zástupci Berlinale, MFF v Cannes, Locarna, Rotterdamu, San Sebastianu, Londýna a hostitelských Benátek. Mezi prestižními evropskými akcemi jsou i Karlovy Vary, které reprezentuje umělecký ředitel Karel Och.

Ve společném prohlášení osmi ředitelů je mimo jiné uvedeno, jak výrazně se v současné době mění význam mezinárodních festivalů. Jejich úkolem už není jen vyzdvihovat to nejlepší, co filmoví tvůrci vytvořili: stávají se významným prostorem pro setkávání, kulturu a vzdělávání mladých tvůrců i publika.

Diagnóza kinař: Velká prázdninová road movie po českých i moravských kinech a duších…

Jan Škoda
10. července 2020 • 14:19

 

„Vášeň pro film, vědomí odpovědnosti tváří v tvář důsledkům pandemie a vůle pomoci především filmovým tvůrcům, bez kterých by festivaly neexistovaly, jsou obsažené v tomto prohlášení. Bylo mi ctí reprezentovat MFF Karlovy Vary ve společnosti vážených kolegů,“ říká Karel Och.

Právě MFF Karlovy Vary se totiž dlouhodobě snaží o co nejpřirozenějšího propojení mezi filmaři a jejich publikem. Český mezinárodní festival umožňuje další umělecký a profesní růst talentovaným tvůrcům především ze střední a východní Evropy, mimo jiné tím, že je propojuje s důležitými subjekty filmové produkce a distribuce.

I letos během koronavirové pandemie pak udržují Vary, což není u všech mezinárodních festivalů běžné, přímý kontakt s domácím publikem a filmovými fanoušky. S velkým ohlasem se setkala speciální červencová přehlídka šestnácti filmů TADY VARY ve vašem kině, kterou vidělo téměř 37 000 diváků a ke které Reflex vydal speciální filmovou přílohu. Na 18. až 21. listopadu 2020 se pak přímo do klasických festivalových sálů ve Varech připravuje čtyřdenní akce 54 ½ MFF KV, která formou nesoutěžní přehlídky představí nejlepší vybrané tituly, které jsme nemohli vidět letos v červenci.Také přečtěte

Z ošklivé koupelny nezůstalo nic. Proměna za 150 tisíc dopadla skvěle

Čtvrtá série pořadu Bydlet jako…, kterou vysílá Česká televize, chce ukázat, že zásadní změny v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *