Web zprávy

Koronavirová party vysokoškoláků v Británii: Pouštěli jen covid-19 pozitivní

Britské univerzity stejně jako ty české kvůli koronaviru způsobujícímu nemoc covid-19 přecházejí na distanční výuku, hned tři největší vysoké školy v zemi přešly na online vyučování tento týden. Přesto se nedaří zamezit šíření koronaviru mezi studenty, zvláště pak v univerzitních kampusech. Úřady zjistily, že studenti si na kolejích pořádají party, jedná se o specifické „covid-19 pozitivní“ večírky, kterých se účastní pouze lidé, u nichž se nákaza potvrdila. Takové akce jsou v prudkém rozporu s drakonickými opatřeními, která v Británii nyní platí, uvedl list Daily Mail.

Takové party probíhají například na Univerzitě v Manchesteru, vedení školy dělá všechno proto, aby zamezilo tomuto trendu. Nakažení studenti se zoufale snaží „zachránit svůj sociální život“, do kterého jim koronavirus silně zasáhl, to je podle několika výpovědí důvod, proč se večírky konají. Studenti prvních ročníků z Manchesteru i z Northumbrijské univerzity potvrdili, že starší studenti, kteří jsou v kampusu v izolaci, pořádají na svých pokojích celodenní party.

Koronavirus v Británii.Koronavirus v Británii. | Reuters

Party ukončila ochranka

V sobotu v kampusu Fallowfield v Manchesteru jeden takový večírek ukončil až příchod univerzitní ochranky. „Party byla v jednom z univerzitních bytů, jediná podmínka pro účast byl pozitivní test na covid-19. Je to taková jejich pojistka, že nikoho dalšího nenakazí,“ sdělil tisku jeden z prváků. Další se přidal s tím, že takové večírky jsou skutečně dost běžné.

Manchesterská univerzita hlásí 382 nakažených, na radu systému veřejného zdravotnictví v Anglii (PHE) společně s další tamní vysokou školou přešly do režimu distanční výuky. Vedení škol přislíbilo, že studentům budou vráceny poplatky za studium. Zatím plánují, že online kurzy budou probíhat do 30. října a v souvislosti se situací se rozhodne, jak budou pokračovat dál.

Prymula ohlásil tvrdá omezení: Zavřou se kina, fitka i bazény. V hospodě nově jen do 20:00

Distanční výuku zahájí také Sheffieldská univerzita, která od počátku akademického roku zaznamenala 500 nakažených. Unie vysokých škol (UCU) rozhodnutí uvítala, uvedla ale, že se tak vysokému počtu nakažených dalo zabránit, kdyby univerzity k distanční výuce přistoupily dříve. Například Northumbrijská univerzita v pátek oznámila, že 770 jejich studentů má pozitivní test, 78 z nich je v izolaci na koleji. Zaměstnanci školy volají po rezignaci rektora, který bránil online vyučování.

Linka důvěry pro studenty

Ministryně pro vysoké školy Michelle Donelanová oznámila, že ministerstvo školství zprovozní linku důvěry pro studenty a zaměstnance univerzit, kam mohou volat, pokud je znepokojuje situace kolem koronaviru a postoj jejich školy. Donelanová se rovněž vyjádřila k otázce poplatků za studium, které řeší mnozí vysokoškoláci. Podle ní je „nepřijatelné, aby lidé platili za studium, pokud instituce selhala a neposkytla jim podporu a ochranu“.Také přečtěte

Tesly po faceliftu šokují volantem

Poslední roky se kalifornská automobilka věnovala hlavně menším modelům 3 a Y, nyní přichází řada …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *