Web zprávy

Koronavirus a home office: Z domova má pracovat podobně lidí jako na jaře

„Některé firmy zjistily, že režim home office je pro ně na některých pozicích neefektivní, a nebudou ho tak dále uplatňovat. Naopak jiné firmy, kde nebyl home office plně uskutečnitelný kvůli technickým problémům, neodpovídajícímu software či hardware, mohly tento nedostatek v posledních měsících odstranit,“ uvedla Kubelková.

Ve druhé polovině března a dubna procento firem, které odpověděly, že mají zaměstnance pracující z domova, činilo 41 procent. Tento způsob pracovního režimu se týkal hlavně velkých firem a firem ve zpracovatelském průmyslu, kde 84 procent, respektive 56 procent respondentů uvedlo, že (někteří) zaměstnanci pracují na home office, upozornila Kubelková.

Koronavirus ONLINE: 1161 nakažených za středu, rekord aktivních případů a návrat roušek

Po skončení mimořádných opatření začala podle ní řada firem bilancovat, především těch větších, ve kterých používají výkonnostní ukazatele a jde tak zjistit, jak nařízený home office zaměstnanců ovlivnil produktivitu práce. „Podle zpětné vazby našich členů od května firmy přecházely na běžný režim tam, kde byl home office nejméně efektivní,“ poznamenala.

Povinnost nosit roušky platí od čtvrtka platit i ve firmách. Zaměstnanci vykonávající práci na jednom místě, například v kanceláři, s minimálně dvoumetrovým rozestupem od dalších osob ji však mít nemusí. Nově se povinnost týká také vnitřních hromadných akcí bez ohledu na počet účastníků, dosud tomu tak bylo u akcí nad 100 lidí.

„Bude stejný malér jako v březnu,“ tvrdí doktor, který léčil taxikáře. A proč by zrušil karanténu?

V úterý přibylo v Česku rekordních 1163 potvrzených případů nákazy koronavirem, ve středu 1161. Aktuálně nemocných je přes 10 tisíc.Také přečtěte

Výpadek na začátku druhé půle nakonec Svitavy výhru nestál

Svitavský rozehrávač Rostislav Dragoun při trestném hodu | foto: Jan Russnák / Basket Brno „My můžeme …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *