Web zprávy

Koronavirus a porodnost: Baby boom chtějí podpořit v Singapuru

Singapur se už několik let potýká s extrémně nízkou porodností, patří dokonce mezi jednu ze zemí, kde se ročně narodí nejméně dětí. Tamní vláda se rozhodla využít dobu pandemie koronaviru a podpořit „koronavirový baby boom“. Párům, kterým se narodí dítě, nabízejí jednorázový finanční bonus, uvedla stanice BBC.

Vláda doufá, že příslib peníz lidi inspiruje k tomu, aby měli děti. Nízká míra porodnosti je v zemi připisována finančním problémům a propouštění. Úřady zatím neuvedly, jakou částku přesně obdrží novopečení rodiče. Nejedná se o jedinou finanční odměnu, kterou vláda přislibuje za dítě, tento nový bonus je výhradně určen pro děti počaté a narozené v době pandemie. Rodiče každého novorozeněte jinak dostávají 168 tisíc korun.

Singapur doufá, že se dočká baby boomu, které koronavirus a s ním spojená karanténa způsobily například v sousedních Filipínách nebo Indonésii. „Zatím máme zprávy o tom, že kvůli koronaviru některé aspirující páry odložily své rodičovské plány,“ připustil vicepremiér země Heng Swee Keat.

Jirka (13) ušil roušky pro spolužáky, dočkal se posměchu. Podpořily ho tisíce lidí! „Jsi frajer,“ vzkazují

V Česku se sice o žádném podobném kroku neuvažuje, pandemie nezasáhla ani do výše dávek. Porodné na první dítě pro rok 2020 činí 13 tisíc korun, pro druhé dítě pak 10 tisíc korun. Tuto jednorázovou pomoc dostanou matky či rodiny s nižším čistým příjmem.

Další pomoc stát nabízí v podobě přídavku na děti, každoročně úřady vydají „vzorec“, podle kterého se určuje jeho výše. V Česku funguje také „mateřská a otcovská“ dovolená, případně rodičovský příspěvek. Ten se od ledna 2020 zvýšil z 220 na 300 tisíc.Také přečtěte

Google vrací úder. V Austrálii blokuje obsah, za který by měl brzy platit

Minulý týden z výsledků vyhledávání internetového prohlížeče Google zmizely australské zpravodajské portály. Google vzápětí zahraničním …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *