Web zprávy

Koronavirus a restaurace: Bouře proti zkrácení otevírací doby

Provozovatelé sdružení v Asociaci malých a středních podniků prosí ministra o hodinu navíc proti jeho plánu. Představují si, že by poslední objednávky přijali v deset a pak nechali hosty v klidu dojíst a dopít. Ve stejném duchu se vyjádřil ústy výkonné ředitelky Martiny Ferencové i Svaz pivovarů.

Prymula: Zavírání části škol, omezení hromadných akcí s alkoholem a pak nouzový stav?

„Když bude zavíračka ve 22 hodin, tak pro nás to znamená brát poslední objednávky v devět, neboť v deset už bude hrozit pokuta, že není podnik bez lidí,“ vysvětlil Blesku pražský restauratér Jiří Mokrý (41). V praxi toto rozhodnutí de facto znamená ukončení večerního provozu všech restaurací.

Značných ztrát se bojí třeba Radka Pavlatová z hospody v centru Hradce Králové. „Nás to zasáhne velmi, máme otevřeno od 16:00 do jedné po půlnoci ve všední den a o víkendu dokonce do dvou. Pro nás je 22:00 ta nejhorší možná varianta. Budeme se snažit to řešit výdejním okénkem, ale otázka je, jestli lidé nepřestanou chodit úplně,“ řekla ČTK. Velký propad počtu zákazníků už dříve zaznamenal bar Martini’s v Pardubicích. Jeho majitel Martin Smolný odhaduje propad letos o 30 až 40 procent proti minulým obdobím. Zkrácení otevírací doby situaci podle něj ještě zhorší. „Díky podpoře státu a města jsme jarní období zvládli. Do konce roku máme od města ještě slevu na nájemném, co bude dál nevíme,“ uvedl.

Koronavirus ONLINE: Prymula přitvrdil. ČR v Německu zčervenala a další trable pro dovolenkáře

„Ve velkých městech nikdo nepůjde v sedm na pivo, aby v devět končil! Tudíž tak padesát až sedmdesát procent našich večerních hostů rovnou zůstane doma a bude koukat na televizi…“ vysvětluje, proč je pro hospodské hodina navíc klíčová.

Podle Ferencové za první polovinu roku evidují české restaurace a hospody akumulovanou ztrátu tržeb za 30 miliard korun!



Také přečtěte

Koronavirus ONLINE: Smutný rekord v českých nemocnicích. A na Pardubicku je zle

V Česku od začátku pandemie zemřelo už 20 701 lidí. Šíření koronaviru dál nabírá na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště