Web zprávy

Koronavirus a senioři: Respirátor a pět roušek dostanou Češi nad 60 let

Všichni občané starší 60 let dostanou od státu jeden respirátor a pět roušek, rozhodla na svém středečním mimořádném zasedání vláda. Na twitteru o tom informoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Na dodání ochranných prostředků proti koronaviru ze zásob státu České poště, která je bude distribuovat, začnou hasiči a policisté pracovat ve čtvrtek ráno, dodal Hamáček. Podle Českého statistického úřadu žilo v ČR ke konci loňského roku 2,78 milionu lidí starších 60 let.

Kabinet před dvěma dny oznámil, že seniorům doručí ochranné prostředky přes Českou poštu v případě „výrazného zhoršení situace“. Po rekordních nárůstech počtu lidí s potvrzenou nákazou koronavirem v posledních dnech dnes ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo mimo jiné povinnost nosit od čtvrtka roušky ve firmách, kancelářích a všech dalších vnitřních prostorách v celém Česku.

„Vláda schválila distribuci jednoho respirátoru a pěti roušek všem občanům ČR starším 60 let. Hned zítra (ve čtvrtek) ráno na tom začnou pracovat policie a hasiči ve skladu v Opočínku, aby si pošťáci mohli tyto pomůcky převzít a postupně je dodávat občanům,“ uvedl Hamáček. V pondělí ministři uváděli, že by měli senioři dostat ochranné prostředky přes Českou poštu do tří dnů.

Stát objednal miliony roušek

Stát má nyní podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ve skladech a objednáno zhruba 13 milionů respirátorů FFP2 a 75 milionů roušek. Ministerstvo vnitra podle dřívějšího Hamáčkova vyjádření zajistilo 70 milionů roušek a osm milionů respirátorů FFP2, které jsou ve skladu policie v Opočínku u Pardubic. Podle dat ČSÚ by měl stát vydat zhruba 2,8 milionu respirátorů a přibližně 14 milionů roušek.

Koronavirus ONLINE: Respirátory pro lidi nad 60, návrat roušek a další strmý růst nakažených

Za úterý přibylo v zemi rekordních 1164 lidí s koronavirovou nákazou, rekordní byl i středeční počet zjištěných případů covidu-19, když k 18:00 bylo zaznamenáno 701 nakažených. Aktuálně nemocných je téměř 9800 lidí.Také přečtěte

Michelinský šéfkuchař Roman Paulus: Když už změna, tak pořádná

Olomouc pro něj není neznámým místem, od počátku je patronem rodinné restaurace Lobster, která se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *