Web zprávy

Koronavirus a školy: Děti se přesunou do obchoďáků, varuje před zavřením druhých stupňů Plaga. Prymulovi doloží „tvrdá data“

Prymula se minulý týden s Plagou dohodl na uzavření středních škol v regionech, které jsou hůře postižené nákazou koronavirem. V neděli ministr zdravotnictví řekl, že chystá zhruba šest desítek opatření pro jednotlivé scénáře vývoje infekce. Mezi zvažovanými opatřeními je i uzavření druhého stupně základních škol. Hejtman Vysočiny pověřený vedením Asociace krajů Jiří Běhounek (za ČSSD) po dnešním jednání vládní rady pro zdravotní rizika ČTK řekl, že o možných opatřeních chce Prymula ještě jednat s ministry kultury, školství, vnitra i dalšími resorty.

„Podle pana ministra Plagy je důležité si uvědomit, že všechny evropské země se v maximální možné míře snaží ochránit prezenční vzdělávání a nastavit taková pravidla, aby mohlo to prezenční vzdělávání probíhat dál,“ řekla dnes ČTK Lednová. Plaga se podle ní domnívá, že krajnímu řešení uzavírání jakýchkoli stupňů škol musí předcházet komplexní opatření v celé ekonomice. Jen tak se to podle něj může projevit v celém systému pozitivně, protože pouhým uzavřením škol se nezabrání sdružování dětí a mladých lidí například v obchodních centrech, restauracích nebo kinech, vysvětlila mluvčí. Samotné uzavírání škol podle ministra nedává smysl, řekla.

Koronavirus ONLINE: Nová opatření už od pondělí, oznámil Prymula. A 29 mrtvých za den v ČR

„Tento týden bude pan ministr školství na toto téma jednat s ministerstvem zdravotnictví a stejně jako na (ministerstvu) zdravotnictví vycházíme ze zahraničních studií. Pan ministr (Plaga) chce tedy vést debatu nad tvrdými daty a s rozumnými argumenty nad tím, která opatření budou v praxi fungovat co nejlépe,“ řekla Lednová. „Závěry veškerých opatření budou představeny v pátek,“ dodala.

Nařízení hygieniků o uzavření středních škol v regionech označených na mapě rizika nákazy červenou nebo oranžovou barvou platí od tohoto pondělí zatím na dva týdny. Školy tím přešly na výuku na dálku. Týká se to většiny Česka. Spolu se středními školami se uzavřely i školy vyšší odborné, základní umělecké a jazykové s právem státní jazykové zkoušky. Již dříve také v některých regionech museli na on-line výuku přejít vysoké školy. Na základních školách platí povinnost nošení roušek, zákaz zpěvu a na druhém stupni omezení tělocviku. Děti místo něj mohou chodit třeba na procházky ven.Také přečtěte

Boeing vykázal rekordní ztrátu 256 miliard

Tržby Boeingu klesly o 24 procent na 58,16 miliardy dolarů (1,25 bilionu korun). Letecké odvětví …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *