Web zprávy

Koronavirus – Bulovka: Léčí zde nejvíc pacientů od začátku pandemie

Fakultní nemocnice Bulovka v Praze má nejvíc pacientů s covidem-19 od začátku epidemie. Aktuálně se zde starají o 165 pacientů, z toho 20 z nich je na intenzivní péči. Kapacity v metropoli se momentálně celkem plní. Podle zveřejněných dat je aktuálně v celé Praze volných lůžek pro pacienty s covidem 61 s kyslíkem a 17 na jednotkách intenzivní péče. Celková kapacita JIP v Praze je naplněna z 83 procent a lůžek s rozvodem kyslíku na 80 procent.

V nemocnicích v celé zemi je podle posledních dat z pondělí 11. ledna více než 7 100 nakažených a téměř 1 100 je ve vážném stavu na jednotkách intenzivní péče. Nad 7 000 se tento počet pohybuje šest z posledních osmi dní. Maximum bylo ve čtvrtek 7. ledna přes 7 400. Zatím nejvíc lidí potřebovalo nemocniční péči na začátku listopadu, kdy to bylo maximálně 8 167 a maximálně 1 204 bylo ve vážném stavu.

Praha

Nemocnice v Praze a Jihočeském kraji mají podle dat ministerstva zdravotnictví nejvíc volných kapacit. Fakultní nemocnice v Motole poslední data o počtech hospitalizovaných zveřejnila v pátek. S covidem-19 tam bylo 113 lidí, 38 ve vážném stavu a 15 z nich potřebovalo umělou plicní ventilaci. Kapacity nemocnic v současné době snižují i vysoké počty nakažených zdravotníků. Například motolská nemocnice měla v pátek v izolaci 373 zaměstnanců. Bulovka se aktuálně stará o největší počet pacientů od začátku pandemie – 165 lidí.

Poškozují hroby rudoarmějců na Olšanských hřbitovech, zlobili se lidé. Všechno je jinak

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pondělí na tiskové konferenci po jednání vlády uvedl, že pokud by počty nakažených v posledních dnech už signalizovaly začátek zlepšení, v nemocnicích se projeví nejméně za dalších deset dní. V neděli i v pondělí počty nakažených byly nižší než před týdnem, přísnější opatření včetně znovuuzavření většiny obchodů nebo zpřísnění nočního zákazu vycházení byla zavedena 27. prosince.
Také přečtěte

Vatikánský nuncius v Iráku před cestou papeže onemocněl covidem

Vatikánský velvyslanec v Iráku, který připravuje březnovou návštěvu papeže Františka v této blízkovýchodní zemi, onemocněl covidem-19. Arcibiskup …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště