Web zprávy

Koronavirus bychom neměli bagatelizovat. Jasně ohrožuje provoz nemocnic, varuje neurochirurg

„Vidím, že nám to zasypává nemocnice, zcela jasně to ohrožuje jejich provoz, a pokud to půjde masivně a množstevně, tak řada pacientů čekajících už nyní půl roku na operace se na ně nedostane a nedopadne dobře,“ varuje lékař s tím, že přímo na Homolce nyní bojuje o život i jedna ze zdravotních sester v mladém věku a její stav je opravdu vážný.

Přitom první dva testy prý vyšly negativně. Pozitivní výsledek získali lékaři až z plicního sekretu po odsátí přímo z průdušnice. „Má těžký zápal plic, oboustranný. Leží na oddělení ARO,“ svěřil Novinkám Chrobok.

„Určitě bychom to neměli bagatelizovat, protože hodně lidí tu tendenci má, a i hodně doktorů, že tím všichni musí projít. Jasně že tím projdou, ale tady jde o nějaký časový úsek – během tří měsíců tím nemůže projít celý národ, protože jak budou přecpané nemocnice, tak nelze věnovat péči lidem postiženým, protože se ani nedostanou do nemocnic a odběrová místa budou strašně přeplněná. Je třeba to krotit nějakým způsobem a udělat delší časovou přímku té promořenosti,“ říká neurochirurg.

Ten se také domnívá, že přísnější opatření měla přijít dříve. Do měsíce očekává nárůst hospitalizovaných. „Když je nárůst pozitivity, tak se dá očekávat nárůst hospitalizace a ta také není přímo úměrná v tu chvíli, vždy nastává se zpožděním. To je logické, že když máte nárůst na nějaké tři tisíce nakažených denně, tak teprve nárůst hospitalizací přijde až za tři týdny, ne hned v tu chvíli,“ vysvětluje Chrobok.

Také přečtěte

RECENZE: Až nepříjemně povědomé. Karanténa, kde musí stačit Medici

Osmidílná série, kterou v české premiéře uvádí Skylink7, se odehrává na oddělení interny, kde se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště