Web zprávy

Koronavirus: Dřív „katastrofická“ Itálie chystá stopku pro Česko. Na jih jen s negativním testem?

Itálie zařadila Česko mezi rizikové země, pro vstup na její území tak bude nutné předložit negativní test na koronavirus starý maximálně 72 hodin. Na twitteru o tom dnes informovalo české ministerstvo zahraničí. Zároveň upozornilo na to, že ještě není jasné, kdy začne Itálie předkládání testů požadovat.

Ohledně data vstupu v platnost nové povinnosti panují v italských zdrojích nejasnosti. Italské ministerstvo zahraničí na svých internetových stránkách tvrdí, že současná pravidla, která po cestujících z ČR test nevyžadují, jsou prodloužena do 15. října.

Že lze nadále cestovat do Itálie bez testu uvádí na svých stránkách také italské velvyslanectví v Praze. Italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza na facebooku uvedl, že dnes podepsal nařízení, které povinnost pro ČR a další tři evropské země, Belgii, Nizozemsko a Británii, zavádí. Neuvedl ale, odkdy bude nová povinnost vyžadována.

Druhá vlna koronaviru: Jak se katastrofická Itálie polepšila a předčila i Česko?

Podle českého ministerstva zahraničí je kromě absolvování testu v Česku možné podstoupit i rychlotest po příletu na některé z italských letišť. Dosud Itálie požadovala negativní testy na covid-19 jen pro přijíždějící z Chorvatska, Řecka, Malty, Španělska a některých francouzských regionů.

Negativní test na covid-19 požadují po lidech cestujících z České republiky také další země, například Řecko. Další státy, jako například Švýcarsko či Nizozemsko, vyžadují po příjezdu z Česka povinnou karanténu, a to i pro ty, kdo byli negativně testováni. Celkový seznam omezení pro turisty z Česka lidé najdou na mapě cestovatele zveřejněné na internetových stránkách ministerstva zahraničí.

V Česku se od září rychle zvyšuje počet případů nákazy koronavirem. V úterý bylo zaznamenáno rekordních 4457 nových případů.Také přečtěte

Dědic Samsungu jde na 2,5 roku do vězení za korupci

Potomek jedné z nejmocnějších jihokorejských rodin byl v roce 2017 odsouzen na pět let za …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *