Web zprávy

Koronavirus festival dokumentů Ji.hlava nezastavil. Uskuteční se on-line | iROZHLAS

Organizátoři Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů (MFMD) Ji.hlava oznámili, že jeho 24. ročník bude on-line. Reagovali tak na zpřísňující se protiepidemická opatření, kvůli kterým se na dva týdny uzavřou i kina. Podle ředitele festivalu Marka Hovorky budou filmy zpřístupněné postupně vždy na týden. Festival se proto prodlouží až do 8. listopadu, začíná 27. října.Jihlava

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítV loňském roce mohl festival ještě proběhnout v běžném režimu. Letos se přesune na monitory | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

„Vždy jsme dávali přednost fyzickému festivalu. Filmové projekce v kinech, společné diskuse a setkávání jsou pro nás základní inspirací. Ale letošní rok je všechno jinak a my to respektujeme. Proto chceme využít zavření kin jako příležitost a výzvu,“ uvedl Hovorka.


Opatření nezastavily animovaný film. Festival Anifilm se uskuteční, ale bez hudby


Číst článek

Součástí on-line festivalu, který se měl původně konat od 27. října do 1. listopadu, bude i Inspirační fórum, program Ji.hlava dětem a diskuse s tvůrci vysílané živě z programového studia v Jihlavě. Organizátoři už od jara připravovali čtyři různé varianty podoby festivalu tak, aby mohli vyhovět aktuální epidemické situaci, rušit festival nechtěli.

„Jsme prostorem, který dává hlas filmařům, kteří na svých filmech pracují třeba několik let,“ řekl už dříve Hovorka. Festivaly se zjara rušily kvůli šíření koronaviru a dokončené filmy budou podle něho za rok určitou optikou festivalového světa staré.

MFDF pravidelně představuje několik set filmů, mnoho z nich v soutěžních sekcích. V sekci světových dokumentů byl loni nejúspěšnější snímek Fonja, který je výsledkem filmového workshopu mladistvých delikventů z Madagaskaru.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Soud rozhodne, jestli se Skotové smějí vzepřít Británii

Může skotský parlament vyhlásit referendum o své nezávislosti bez souhlasu londýnské vlády? Bojovníci za skotskou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *