Web zprávy

Koronavirus: Na ženě chytil dezinfekční gel: Popáleniny na celém těle

K hrozivému úrazu přišla mladá maminka tří dětí z amerického Texasu, která použila antibakteriální gel na ruce. Když uložila své děti do postele, chtěla zapálit dekorativní svíčku. Těsně předtím ošetřila své ruce gelem, jak v rámci prevence proti šíření koronaviru radí hygieny po celém světě. V okamžiku bylo její tělo v jednom ohni. Následky jsou fatální.

„Bylo to jako exploze, celé tělo hořelo,“ stojí na sbírkovém portále GoFundMe, kde sbírku pro Kate a její děti založila její kamaráda. Kate Wise z Austinu v Texasu utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně na většině těla, včetně celého obličeje, rukou, paží, nohou i chodidel.

Hrozivá událost se stala v neděli večer poté, co uložila své děti do postele a nechala je dívat se na pohádku. Dvě dcer naštěstí pohotově zareagovaly a běžely k sousedům volat o pomoc. Statečná maminka nehledě na popáleniny z hořícího domu vynesla svou 14letou postiženou dceru a zachránila i psa.

Boj zpěvačky Zagorové s covidem: Margita promluvil o vážném stavu Hanky!

Kate je nyní na jednotce intenzivní péče, má před sebou mnoho rekonstrukčních operací a dlouhou rekonvalescenci. Krom toho přišla celá rodina této samoživitelky o střechu nad hlavou. Interiér je zcela zničen. „Bylo to šílené. Dala jsem si na ruce gel a najednou jsem hořela. Tohle nechcete, aby vaše děti viděly,“ nechala se slyšet z nemocniční postele.

Kate i její kamarádky, které se jí nyní prostřednictvím stránky snaží pomoci, chtějí zejména varovat veřejnost, aby lidé dbali bezpečnostních pravidel. Dezinfekční gely obsahují velké množství alkoholu, který je samozřejmě extrémně hořlavý.

Koronavirus ONLINE: Téměř 800 nakažených v ČR za den. Rekord padl počtvrté za sebouTaké přečtěte

Kraj řeší žádost o souhlas s odvoláním tajemnice, která napadla úředníka

ilustrační snímek | foto: Alexandr Satinský, MAFRA Incident tehdy oznámil referent místního hospodářství David Michna. Žena …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *