Web zprávy

Koronavirus ONLINE: 411 případů za neděli v Česku. A Havlíček je venku z karantény

V Sýrii se covidem-19 nakazilo přes 200 pracovníků organizací OSN. S odvoláním na zdravotnické zdroje a pracovníky OSN to oznámila agentura Reuters. Syrské ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že celkem se v zemi nemoc potvrdila ve 3171 případech a že s ní zemřelo 134 lidí. Tyto údaje se ale považují za podhodnocené, uvádí Reuters.

Podle zdroje této agentury bylo mezi pracovníky OSN ohlášeno přes 200 případů nákazy. Někteří z nemocných byli hospitalizováni, tři pak převezeni mimo Sýrii. Reuters uvádí, že se k informaci dostala skrze dopis jednoho z nakažených.

Podle zdravotnických zdrojů je skutečný počet infikovaných mezi lidmi napojenými na OSN mnohem vyšší, protože je třeba znát situaci i mezi stovkami pracovníků nevládních organizací, jež spolupracují s desítkou agentur OSN, které poskytují v Sýrii humanitární pomoc. Koordinátor jejich aktivit v Sýrii Imran Riza v dopise, který minulý týden poslal vedení agentur OSN, napsal, že se počet nakažených v Sýrii za minulé dva měsíce zdesetinásobil. „Epidemiologická situace se v Sýrii zásadním způsobem změnila,“ stojí v dopise.Také přečtěte

Sázka na skvělý displej, 5G a baterii. Test Realme 7 5G

„Sedmičková“ řada od Realme je pěkné nadělení. Na českém trhu můžete totiž narazit hned na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *