Web zprávy

Koronavirus ONLINE: Blatný přijel na úřad zadem. A na Karlovarsku dochází lůžka na JIP

Asi 85 procent ze 480 standardních lůžek vyčleněných v krajských nemocnicích na Vysočině pro pacienty s covidem-19 je obsazených. Situaci podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Novotného (ČSSD) komplikuje i nemocnost pracovníků nemocnic, s covidem-19 se jich léčí 389, dalších 77 je v preventivní karanténě. Novotný to řekl ČTK po dnešním jednání krajské bezpečnostní rady.

„Snažíme se stále ještě uzavírat oddělení a vytvářet tam kapacity pro covid lůžka, pokud ještě vůbec máme zaměstnance, kteří jsou schopni se o pacienty starat,“ řekl Novotný. Nemocnice na Vysočině zaměstnávají 5500 lidí.

V současné době je hospitalizováno 407 osob, 49 osob vyžaduje intenzivní péči JIP, tato speciální lůžka vykazují obsazenost 94 procent, přes svou kapacitu jsou nyní JIP oddělení menších nemocnic Nemocnice Pelhřimov a Nové Město na Moravě, ale i Nemocnice Třebíč, 27 osob je napojeno na umělou plicní ventilaci, lůžka s touto podporou jsou obsazena z 88 procent,“ uvedla mluvčí kraje Eva Neuwirthová.Také přečtěte

Covid ničí životy: kuchař třikrát bez práce, krachující solárium a padlý sen

Pan BohumilPomocná síla v kuchyni Redakci iDNES.cz se podařilo oslovit pana Bohumila, který před vypuknutím …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *