Web zprávy

Koronavirus ONLINE: Stav nouze v Česku? Vojtěch to vládě nenavrhne, své řekl i Hamáček

Druhým hostem Partie na Primě se stal šéf ODS Petr Fiala, do křesla proti němu měl dorazit Jan Hamáček (ČSSD), ale ten svou účast dle moderátorky Terezie Kašparovské v pátek zrušil. „Vzhledem k situaci v ČR, která je kvůli nárůstu nemocných covid-19 alarmující, ruší pan předseda plánovaná vystoupení v TV pořadech,“ uvedla mluvčí ČSSD Eva Gregorová. Hamáček místo televize vyrazil na Dny NATO v Ostravě.

Fiala se zostra pustil do Babiše, který dle něj opakovaně selhává a lže. „Selhali mnohokrát a to, že lhali veřejnosti, je stejně závažné (…) Nesouhlasím s tím, co říká premiér: Já o ničem nerozhoduji, to dělají epidemiologové. To není pravda,“ ohradil se Fiala proti sobotním slovům Andreje Babiše.

Vytkl Babišovi, že mění názory, připomněl, že ve čtvrtek byl proti svolání Ústředního krizového štábu, v pátek otočil. „To jsou veletoče, které si nemůže odpovědný politik dovolit,“ podotkl. Dle něj bude Ústřední krizový štáb v pondělí aktivován, pokud k tomu dojde, pozdě. „Na jaře jsme viděli stejnou chybu, teď vidíme stejnou chybu, prostě pozdě,“ míní Fiala. „Postup ode zdi ke zdi je podle mně nejhorší. Přestože všichni věděli, že mohou přijít horší scénáře a může přijít druhá vlna, tak vláda neudělala ta opatření, která přijít měla, a na to teď všichni doplácí. Nesmíme být dnes všichni rukojmí jednoho muže, který rozhoduje podle nějakých astrologicko-marketingových rad a který ráno říká něco jiného, než odpoledne, to je prostě strašné,“ dodal.Také přečtěte

Karlovarsko na úvod play off porazilo Kladno až po obratu z 0:2

Volejbalisté Karlovarska s vypětím sil splnili na úvod play off roli favorita a první bod …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště