Web zprávy

Koronavirus ONLINE: Zavřené obchody, skoro 15 tisíc případů za den v ČR a vláda opět v akci

Od března se v Praze nakazilo 35 307 lidí, vyléčilo se jich 15 297, obětí je 272. V Praze tak aktuálně je 19 738 lidí s prokázanou nemocí covid-19. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Denní nárůsty nakažených jsou v metropoli v poslední době vysoké, podobně jako v celé zemi. Za první tři dny tohoto týdne zatím laboratoře v Praze odhalily 4258 nakažených, což je více než za první čtyři dny minulého týdne, který byl přitom rekordní. V posledních devíti dnech byl nárůst osmkrát vyšší než tisíc případů.

Za posledních sedm dní připadá v hlavním městě na 100 000 obyvatel zhruba 563 nakažených. Mnoho okresů v zemi je na tom hůře. Například na Zlínsku a Prostějovsku se tento ukazatel pohybuje okolo 880 případů, přes 800 se dostaly také okresy Hradec Králové a Plzeň-jih.

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než třicítce míst. Ve středu začalo fungovat odběrové místo v budově bývalé školy na Havlíčkově náměstí v Praze 3 a nově jsou k dispozici rovněž drive-in odběry u koupaliště Džbán v Praze 6.

Podle dřívějších vyjádření zástupců magistrátu jsou v plánu další místa, například v lokalitě na Stírce v Praze 8 nebo na Jižním Městě. Na odběry je lepší se předem objednat, Praha pro to zřídila web covid.praha.eu.Také přečtěte

Zdrogovaný motorkář ujížděl policistům, Plzní se řítil stočtyřicítkou

Motorkář ujížděl v Plzni před policisty. Důvodů měl několik – platný zákaz řízení, byl pod …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *