Web zprávy

Koronavirus: Poškozené plíce i 3 měsíce po nemoci. Vědci zkoumají následky nemoci

Sahanicová a její kolegové z dalších tyrolských nemocnic ve studii uvedli, že většina příznaků a komplikací spojených s koronavirem se u nakažených pacientů zlepší během 6 týdnů od diagnostikování. Jejich výzkum ale také ukázal, že to neplatí pro všechny nakažené, u některých rentgen ukázal poškození plic ještě 3 měsíce po propuštění z nemocnice.

Kromě poškození plic tito pacienti dál trpí dušností a kašlem, dvěma klasickými symptomy, a to i přestože nemají pozitivní test na koronavirus. Výzkum probíhal napříč nemocnicemi v rakouském Tyrolsku, kde lékaři pacienty s koronavirem po jejich propuštění požádali, aby přišli na vyšetření 6, 12 a 24 týdnů po návratu domů.

Experty vyděsili záhadně nakažení: Koronavirus se zřejmě rozšířil spláchnutím záchoda

Lékařka: Dobrá zpráva je, že se plíce hojí samy

Výsledky lékaře šokovaly, první vlna evaluací ukázala, že více než u poloviny pacientů zůstává alespoň jeden z hlavních příznaků nákazy – převážně dušnost a suchý kašel. Rentgeny pak prokázaly, že 88 procent z nich má poškozené plíce. Druhá evaluace přinesla mírné zlepšení, poškození plic se vyskytovalo jen u 56 procent pacientů. Závěry z posledního vyšetření ještě nejsou známé.

„Špatnou zprávou je jednoznačně to, jak dlouho lidé po propuštění ještě vykazují poškození plic. Dobrá zpráva je, že se to postupně zlepšuje, což dokazuje, že plíce jako orgán mají mechanismy k tomu, aby se samy zahojily,“ vysvětlila Sahanicová. Následně dodala, že během první prohlídky EKG u 58,5 procenta pacientů zaregistrovalo vadu u levé srdeční komoře, šlo o uvolnění srdečního svalu.

Vyskytují se i srdeční obtíže 

„Přímo u nás v Innsbrucku jsme naštěstí u pacientů nepozorovali vážné srdeční dysfunkce,“ dodala lékařka. „Všechny srdeční obtíže, které jsme zaznamenali, se při další kontrole zlepšily nebo úplně zmizely,“ prohlásila Sahanicová. Projekt tyrolských lékařů ještě není u konce, stále čekají na evaluace po 24 týdnech od propuštění.Také přečtěte

Ulice slaví 4000 epizod! Tyhle sexy krásky ji dostaly na vrchol!

25. února 2021 ● 05:45 Se svými 4000 epizodami patří novácká soap opera Ulice k nejdéle vysílaným seriálům …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště