Web zprávy

Koronavirus posunul zkoušky, právnička při nich porodila

Advokátní zkoušky ve většině států USA měly proběhnout v červenci; pandemie koronaviru to však pořádně zamotala, zkoušky se přesunuly vlastně dvakrát. Napřed na internet, jenže rozhraní správně nefungovalo, a tak se přesunul i termín, na říjen.

„Při zkoušce jsem měla být v 28. týdnu, jenže kvůli pandemii se to posunulo na 38. týden,“ svěřila se televizi CNN. Jenže neplatil ani termín porodu 19. října, miminko se naopak hnalo na svět o dva týdny dřív.

Všimla si toho chvíli poté, co zkoušku 5. října začala skládat. Dělala ji jako všichni z domova přes internet. Po půlhodině testu začala cosi cítit. „Doufám, že mi nepraskla voda,“ říkala si. Ale zkontrolovat to hned nesměla. Až když první část dokončila a postavila se, věděla, kolik uhodilo.

Tohle rozplakalo i zdravotníky: Žena s koronavirem zemřela během porodu!

„O pauze jsem se umyla, zavolala manžela, mámu a porodní asistentku, brečela a panikařila a pak jsem zasedla ke druhé části, protože asistentka říkala, že mám ještě čas.“

Po čtvrthodině druhé 90minutové části zkoušky přišly kontrakce. „Žádala jsem dopředu o výjimku, abych směla na záchod, ale nepovolili, vyloučili by mě za podvod. Nesměla jsem opustit zorné pole webkamery,“ řekla v pořadu Good Morning America.

Brianna zvládla i druhou část, kolem páté ji manžel vzal do porodnice – a v deset večer už byl na světě Cassius Phillip, dvě kila devadesát.

Že se porod tak povedl, oplývala optimismem a rozhodla se nevzdat ani druhý den zkoušek. V porodnici jí našli soukromý pokoj, přinesli počítač a dveře „zatarasili“ cedulí Nerušit. O povolené pauze zvládla synka nakojit.

„Jsem ohromně vděčná za všechnu podporu kolem sebe. Porodní asistentky a sestřičky mi pořádně pomohly stát se nejen mámou, ale taky právničkou,“ cituje ji CNN. Výsledek zkoušky se dozví v prosinci. I kdyby to nevyšlo, je ráda, že ji vůbec zvládla dokončit. Jak napsal server Above the Law, ne všichni měli takovou vůli: Cecelia Scheelerová se přiznala, že od kamery odešla, když na ni přišla menstruace. „Jinak bych tátovi potřísnila krví kancelářské křeslo,“ napsala na twitteru.Také přečtěte

LÁSKA POD LUPOU: O Elišku jsem se bál u porodu, říká Václav Noid Bárta

NEODOLATELNÝ DETAIL NA PRVNÍ POHLEDVáclav: Ten mi padl do oka hned před osmi lety, Eliška má …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *