Web zprávy

Koronavirus Praha: Rekord v počtu nakažených za 24 hodin

V Praze padl rekord – od pondělních 18:00 do úterních 18:00 přibylo 442 nových případů nákazy koronavirem, což je vůbec nejvyšší denní přírůstek od počátku epidemie. Hlavní město svítí na koronavirovém semaforu ministerstva zdravotnictví červeně, což značí narůstající či přetrvávající komunitní přenos. Celkem je aktuálně nemocných 4003 obyvatel Prahy.

Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od začátku března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo v Praze potvrzeno celkem 9729 nakažených. Více než dvě pětiny z nich covidem-19 trpí nyní. Počet úmrtí nakažených z Prahy zůstává od pátku na 117.

Pražské vysoké školy přešly z nařízení hygieniků na dálkovou výuku. Jak to zvládají?

„Praha je i nadále z pohledu epidemiologické situace nejzatíženějším regionem. V hlavním městě přetrvává komunitní přenos,“ uvádí hygienici na svých webových stránkách.

Obyvatelé hlavního města musí od pondělí povinně nosit roušky na všech venkovních akcích a zavádí se distanční výuka na vysokých školách. Od pátku 18. září platí zákaz návštěv ve zdravotnických a sociálních zařízeních.Také přečtěte

Florbalisté Bohemians si po výhře nad Chodovem upevnili třetí místo v superlize

ilustrační snímek | foto: Milan Hospodka Dvěma góly a asistencí se na výhře podílel Matěj Pěnička, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště