Web zprávy

Koronavirus – Praha: Ve čtvrtek přibylo 1 337 nakažených

Že by vládní opatření začlaa přinášet pozvolna první plody úspěchu? Za čtvrteční den totiž laboratoře v Praze odhalily 1 337 nových případů nákazy koronavirem. Oproti předešlému čtvrtku je to pokles zhruba 400 případů – tehdy jich laboratoře napočítaly 1 713. Aktuálně v Praze žije 22 825 nakažených, přičemž většina z nich má mírný průběh nemoci.

Od začátku epidemie se v Praze covidem-19 nakazilo 45 708 lidí, zhruba polovina z nich se z nemoci již vyléčila. Tento týden zatím přibylo 5 148 případů nákazy. Za první čtyři dny minulého týdne jich ovšem bylo bezmála 6 000. Vývoj ale může být ovlivněn tím, že tuto středu byl státní svátek.

Prázdný Staromák, metro i nákupní centra: Praha se se zpřísněním opatření opět proměnila v město duchů

V hlavním městě dosud s covidem-19 zemřelo 384 lidí. Na tento týden zatím připadá 53 úmrtí, přičemž v pondělí bylo obětí 18, dosud nejvíce. Ve čtvrtek zemřelo s koronavirem deset lidí, tyto údaje ale obvykle při dalších aktualizacích ještě rostou.

Porovnání se zbytkem státu

Za posledních sedm dní připadá v Praze na 100 000 obyvatel zhruba 543 nakažených, v celorepublikovém srovnání patří tento údaj k nižším. Nejvíce případů na 100 000 obyvatel za poslední týden hlásí Náchodsko, zhruba 1 100. Přes tisíc případů mají také na Benešovsku a Rakovnicku. Relativně nejlépe je na tom Chebsko s 291 případy nákazy na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní.

Zákaz vycházení

Ve středu strážníci zjistili pražští celkem 354 porušení mimořádných protikoronavirových opatření, ať už jde o zákaz vycházení, shlukování lidí, pití alkoholu na veřejnosti či třeba nošení roušek. Za tato porušení uložili 17 pokut za 6600 korun, 15 porušení oznámili správnímu orgánu. V ostatních případech stačila domluva.Také přečtěte

Španělský generál rezignoval kvůli předbíhání na očkování

Španělský náčelník generálního štábu Miguel Angel Villaroya v sobotu rezignoval na svou funkci kvůli obviněním, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *