Web zprávy

Koronavirus – Praha: Za úterý přibyly další případy nakažených, je jich 1 493

Čísla hovoří za sebe, a bohužel nepříliš lichotivě. Za úterý hygienici v Praze odhalili dalších 1 493 případů koronaviru. Jedná se sice o číslo menší, než bylo před týdnem, nicméně stále dost vysoké. V metropoli je v součačné době 23 552 nakažených obyvatel.

Vývoj v Praze je podobný jako v celé ČR, na celorepublikové úrovni ale úterní počet nově potvrzených případů stoupl na nový rekord nad 15 000 nakaženými. Od března zaznamenaly laboratoře v metropoli 43 319 infikovaných, z toho se 19 411 lidí vyléčilo. Většina nakažených má mírný průběh nemoci, v posledních dnech ale přibývá hospitalizovaných i úmrtí.

Tvořila za okupace i dozoru komunismu, její díla zdobí Prahu: Umělkyni Jiřinu Adamcovou (91) proslavily mozaiky

Za poslední týden připadá v Praze na 100 000 obyvatel zhruba 605 nakažených, údaj patří ve srovnání okresů k nižším. Nejvíce případů nemoci na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní hlásí Vsetínsko, zhruba 1 090. Přes 1 000 případů mají také na Benešovsku a Přerovsku. Nejnižší jen mírně přes 300 zůstává počet nakažených na 100.000 obyvatel za posledních týden na Chebsku.

Kromě nakažených přibývají úmrtí

V pondělí v hlavním městě zemřelo 20 lidí s nemocí covid-19, což je za jeden den nejvíc od březnového počátku šíření nákazy. Ve čtyřech z posledních sedmi dnů bylo obětí víc než deset.

Primátor jako dobrovolník

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v úterý nastoupil jako dobrovolník do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Pracovat bude na oddělení přijmu pacientů s podezřením na covid-19, kteří zatím čekající na výsledky testu. Do nemocnice bude chodit následujících 14 dnů ve svém volném čase a funkci primátora to podle něj neovlivní. Nemocnice nyní hledají dobrovolníky, protože jim pro péči o pacienty s koronavirem chybějí zdravotníci, kteří se nakazili nebo se kvůli zavřeným školám starají o děti.Také přečtěte

Hokejová Sparta potvrdila Sobotkovo setrvání do koce sezony

Sparťan Vladimír Sobotka bojuje o puk s Filipem Králem z Komety. | foto: ČTK „Vláďovo setrvání …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *