Web zprávy

Koronavirus se v Bílém domě zabydluje, nakaženo 15 členů Trumpova nejužšího týmu

Miller se nechal testovat v úterý, předtím pět dnů pracoval z domova, uvedla televize NBC. Nyní je v izolaci. Jeho manželka prodělala nákazu koronavirem v květnu. Poté, co se zotavila, vrátila se zpět do své funkce mluvčí viceprezidenta Mikea Penceho. Ten měl zatím všechny testy na koronavirus negativní.

„Viceprezident Mike Pence může vykonávat své běžné činnosti, nepotřebuje karanténu,“ uvedl lékař Bílého domu Jesse Shonau.

Stephen Miller byl naposledy na veřejnosti 30. září spolu s Trumpovým osobním asistentem Nicholasem Lunou, zástupcem šéfa pro komunikaci Danem Scavinem, hlavním poradcem prezidenta Jaredem Kushnerem a poradkyní Hope Hicksovou. Ta o dva dny později oznámila, že se nakazila stejně jako prezident Trump s manželkou Melanií.

Pozitivita na koronavirus se u Luny prokázala 3. října a postupně u dalších prezidentových nejbližších spolupracovníků. Celkem se už nakazilo 15 lidí. „V Bílém domě propukla nákaza koronavirem,“ potvrdila prezidentova mluvčí Kayleigh McEnanyová v televizi Fox News. I ona má pozitivní test.

Téměř všichni členové „klastru“ Bílého domu se 26. září zúčastnili ceremonie v Růžové zahradě, nebo se zúčastnili příprav na debatu Trumpa s Joe Bidenem, která se konala 29. září.

Na přípravě se podíleli kromě Hicksové také bývalý guvernér New Jersey Chris Christie, bývalá poradkyně prezidenta Kellyanne Conwayová a manažer kampaně Trump Bill Stepien, kteří mají všichni pozitivní test na covid-19.

Také přečtěte

Hlavní cenu Trilobit 2021 získali tvůrci dokumentu V síti

„Nahá realita, kterou nám prezentují tvůrci dokumentu o sexuálním predátorství na internetu, jemuž jsou stále …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *