Web zprávy

Koronavirus: Slovensko chce zpřísnit podmínky pro Čechy. „Jsou na tom výrazně hůř než my,“ tvrdí Matovič

„Česká republika je na tom výrazně hůře, než jsme na tom momentálně my. Je na stole na otázka, zda netřeba zpřísnit režim s Českou republikou. Osobně si myslím, že je třeba zpřísnit,“ řekl dnes Matovič novinářům. Dodal, že Bratislava by měla zvážit množství výjimek z dříve zavedeného omezení při cestách z ČR na Slovensko.

Slovensko s platností od 18. září zařadilo Česko na svém koronavirovém seznamu mezi rizikové státy. V praxi to znamená, že turisté a další skupiny cestujících až na výjimky potřebují negativní výsledek testu na koronavirus, aby se na Slovensku vyhnuli karanténě a následnému testu na infekci.

Hlavní hygienik ale současně stanovil z povinné karantény, elektronické registrace při příjezdu na Slovensko či testu na koronavirus řadu výjimek. Vztahují se kromě jiných na řidiče nákladní a autobusové dopravy, piloty a posádky letadel či vlaků, dále na jiné vybrané profese včetně zdravotníků, na pendlery dojíždějící v blízkosti hranice za prací, na studenty, umělce či členy sportovních klubů.

Matovič dříve připustil, že zavedená omezení při cestách z Česka na Slovensko lze obejít příjezdem přes Rakousko nebo Polsko, které Bratislava mezi rizikové státy nezařadila.

Koronavirus ONLINE: 100 tisíc případů v ČR od jara. A Babiš nevyloučil vypnutí ekonomiky

Pětimilionové Slovensko ve středu zaznamenalo 1037 potvrzených případů infekce koronavirem, poprvé tak denní přírůstek přesáhl hranici 1000 nakažených. Také dvakrát větší Česko hlásí nové denní maximum infikovaných, a to 5335 případů za středu.

Na začátku října Slovensko až na výjimky zavedlo například povinné nošení roušek i venku, omezilo hromadné akce a konání některých z nich zakázalo. Podle Matoviče je třeba ještě vyčkat, zda zmíněná opatření pomohou zpomalit šíření koronaviru, v opačném případě dojde ke zpřísnění omezení.

Slovenská policie ohlásila zintenzivnění kontrol dodržování nařízených karanténních opatření na severu země, kde podle policejního prezidia lidé navzdory zákazu organizují svatební hostiny či rodinné oslavy. Právě severní část Slovenska patří ve stávající pandemii nemoci covid-19 k nejpostiženějším regionům.Také přečtěte

Goišák je po škaredém zranění zpět. Vypadalo to blbě, přiznal

Symbolicky proti týmu, který v druholigovém finále v roce 2015 potopil rozhodujícím gólem bruslí, prožil vítězný návrat do …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *