Web zprávy

Koronavirus u pražských hasičů: 6 je nakažených, 35 v karanténě

Koronavirus se znovu vrátil mezi pražské hasiče. K 11. říjnu je šest z nich pozitivně testovaných na covid-19, 35 hasičů je v karanténě. Podle mluvčího HZS Praha Martina Kavky ale akceschopnost není omezena – tam, kde hasiči chybí, vypomáhají hasiči z jiných stanic, nasazeny jsou i dobrovolné jednotky.

Další bezpečnostní a hygienická opatření musel přijmout pražský hasičský záchranný sbor. V jeho řadách se totiž znovu objevil koronavirus. „U pražských hasičů máme k dnešnímu dni 6 pozitivních lidí, 35 lidí je v karanténě. Stále využíváme pomoci dobrovolných hasičů, podle plánu slouží tři dobrovolné jednotky denně na svých zbrojnicích. “ uvedl 11. října mluvčí hasičů Martin Kavka.

Akceschopnost podle něj není ohrožena, sbor přijal další opatření. „Část hasičů se přeskupilo v rámci směny na ostatní stanice. Ještě důsledněji zajišťujeme bezkontaktní předání směn, hasiči se v rámci deseti stanic nenavštěvují a stále platí zákaz vstupu veřejnosti do našich prostor. Štáb pražských hasičů pečlivě trasuje kontakty nakažených příslušníků a spolupracuje s hygieniky,“ popsal mluvčí.

Koronavirus ONLINE: Prymula doporučuje pálit těla obětí. Česko je nárůstu druhé na světě

Jak již bylo řečeno, pomáhají dobrovolné jednotky. „Máme vytvořen plán, kdy každý den budou sloužit tři dobrovolné jednotky na svých zbrojnicích a budou připraveny pro operační středisko vyjet do dvou minut,“ dodal Kavka. Pokud někdo potřebuje se sborem něco řešit, je podle Kavky žádoucí bezkontaktní podání prostřednictvím podatelny či telefonnický nebo e-mailový kontakt. 

Koronavirus zkomplikoval hasičům práci už v březnu, sbor tak čelil nejzávažnější výzvě za dobu jeho 165leté historie. Nákaza se v březnu potvrdila u celkem 31 hasičů, více než stovka z nich musela do karantény.Také přečtěte

Soud rozhodne, jestli se Skotové smějí vzepřít Británii

Může skotský parlament vyhlásit referendum o své nezávislosti bez souhlasu londýnské vlády? Bojovníci za skotskou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *