Web zprávy

Koronavirus v Bílém domě: Melania Trumpová dohlíží na dezinfekci, Ivanka pracuje z domova

Trump se v pondělí vrátil do Bílého domu z Vojenské nemocnice Waltera Reeda, kde podstoupil experimentálním léčbu, lékaři mu nasadili také lék Remdesivir. První dáma byla od své diagnózy v izolaci, nikam nevycházela. Distančně ale dohlédla na to, aby byl Bílý dům důkladně vydezinfikován. Na svém twitteru následně sdílela nový režim přijatý z důvodu šíření koronaviru v Bílém domě.

Prymula pohrozil lockdownem. Nová omezení zasáhnou rodinné akce i volný čas Čechů

Opatření v Bílém domě: Každodenní testování

Byl omezen počet zaměstnanců, do práce chodí jen ti, jejichž přítomnost je nutná k chodu prezidentského sídla, ostatní pracují z domova. Lidé přicházející do kontaktu s první rodinou jsou denně testováni, povinné je nošení roušek a udržování bezpečné vzdálenosti. Přítomny jsou ale každý den stovky osob, mnoho z nich už ve věku seniorů, kteří patří mezi nejrizikovější skupinu.

Z domova začala tento týden pracovat také Ivanka Trumpová, uchýlila se do karantény poté, co mělo pozitivní test i několik prezidentových poradců. Nakažení jsou také dva příslušníci vojenské stráže, kteří přišli do kontaktu s prezidentem poté, co se u něj nákaza potvrdila.

Vylidněné Západní křídlo

Podle epidemiologů je centrem nákazy „prezidentské“ Západní křídlo, kde pracuje nejvíce lidí. Kromě prezidentova týmu a ochranky či zaměstnanců sem přicházejí například novináři. Jindy rušné Západní křídlo v současné době připomíná město duchů, na chodbách se procházejí lidé v ochranných hazmat oblecích a dezinfikují kanceláře a další místnosti.

Nakažený Trump opustil nemocnici a zatnul pěst. Dostane remdesivir a chce do debaty

Prezident Trump, přestože je stále infekční, se vrátil domů. Experti se obávají o zdraví jeho bodyguardů a dalších zaměstnanců, kteří se o něj starají. „Zdraví a bezpečí našich zaměstnanců je pro nás na prvním místě,“ uvedla první dáma ve svém prohlášení. Zdůraznila také, že kdokoliv, kdo přijde do kontaktu s ní nebo prezidentem, mají veškeré ochranné prostředky: oblečení, rukavice, roušku, štít, brýle i kuklu.

V rezidenční části byl rovněž nainstalován přídatný dezinfekční a filtrační systém, který udržuje čistý vzduch. Zaměstnanci mají k dispozici nejen lékaře, ale také konzultanta zaměřujícího se na duševní zdraví. Koronavirus se zřejmě šíří také mezi agenty tajné služby, oficiálně ale nebylo zveřejněno, kolik z nich se nakazilo nebo je v karanténě.

Nakažení kolem Trumpa

Kromě prezidenta a první dámy má pozitivní výsledek také poradkyně Bílého domu Hope Hicksová, poradce Stephen Miller, tisková mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová, manažer Trumpovy kampaně za znovuzvolení Bill Stepien. Nakazili se rovněž tři republikánští senátoři Mike Lee, Thom Tillis a Ron Johnson, pozitivní je lídryně republikánů Ronna McDanielová.

Koronavirus kolem prezidenta Trumpa: Nakažení jsou například republikáni Johnson, Tillis, Lee, první dáma, poradkyně Conwayová, exguvernér New Jersey Christie, předsedkyně Republikánské strany McDanielová, poradci Hicksová a Miller a tisková mluvčí McEnanyová.Koronavirus kolem prezidenta Trumpa: Nakažení jsou například republikáni Johnson, Tillis, Lee, první dáma, poradkyně Conwayová, exguvernér New Jersey Christie, předsedkyně Republikánské strany McDanielová, poradci Hicksová a Miller a tisková mluvčí McEnanyová. | Reuters

Infikovaní jsou také 3 korespondenti z Bílého domu včetně novináře deníku New York Times Michaela Sheara. Celkem má koronavirus v Bílém domě 23 lidí včetně Trumpa a jeho ženy.Také přečtěte

Lednové počty úmrtí na covid se mohou blížit číslům z listopadu

Desítky dětí, které prodělaly covid, zasáhl zánětlivý syndrom, říká primář pediatrie dnes 13:02 Ivan Peychl, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *