Web zprávy

Koronavirus v Británii: Pražská „pánská jízda“ a ohnisko v Staffordshiru

Nákaza se nejdříve prokázala u dvou členů kriketového klubu v obci Barlaston. Později měli pozitivní test na koronavirus ještě další tři účastníci víkendového pobytu v Praze, píše Stoke Sentinel. Jeden z infikovaných podle lokálního hygienika po návratu nakazil svoji manželku, muži se prý neřídili vládními pravidly spojenými s pobytem v zahraničí.

„Ta pánská jízda byla vskutku zajímavá. Zdá se, že pacient nula, tedy první případ nákazy z daného ohniska, to chytl v Londýně. Pak letěli letadlem do Prahy s dalšími deseti lidmi, strávili víkend tím, čím jej strávili, a během té doby se prvnímu jednotlivci podařilo nakazit pět dalších lidí, kteří si to pak přinesli domů,“ uvedl Richard Harling, který má na starosti veřejné zdraví v hrabství Staffordshire.

Koronavirus ONLINE: Respirátory pro lidi nad 60, návrat roušek a další strmý růst nakažených

Angličané po návratu z Česka musí do izolace

Z článku Stoke Sentinel není zcela jasné, zda k přenosu viru v britské skupině došlo o uplynulém víkendu. Na lidi, kteří do Anglie cestují z České republiky, se od 29. srpna vztahuje povinnost 14denní izolace po příjezdu. Britská vláda nyní doporučuje cestovat do ČR pouze tehdy, je-li to nezbytně nutné.

„Měli se uchýlit do karantény. Místo toho se rozhodli jít na kriketový zápas, takže tady to máte. Ukazuje to, že se nemůžeme spolehnout na to, že se všichni budou vždy chovat zodpovědně,“ dodal hygienik Harling.

Británie podobně jako Česko v posledních dnech hlásí zvýšené počty pozitivních nálezů na koronavirus, přírůstky celkové bilance se už několik dní drží nad 2 000 případy. Podobná čísla Británie naposledy registrovala v druhé polovině května.Také přečtěte

Prsten po princezně Dianě nemusela dostat Kate. Mohla ho mít Meghan

Oficiální snímek prince Williama a jeho snoubenky Kate Middletonové od fotografa Maria Testina (12. prosince …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *