Web zprávy

Koronavirus v České televizi: Ve zpravodajství onemocnělo pět lidí, fungování to neomezí

Roušky, dezinfekce hned u vstupu, omezení návštěv. To je stručný výčet opatření, která ČT zavedla, aby eliminovala nákazu koronavirem. Ani to nestačilo. V současné době se s nákazou potýká pět zaměstnanců. „V redakci Zpravodajství nad to platí ještě přísnější pravidla, která umožňují minimalizaci osobního kontaktu mezi zaměstnanci. Redakce rovněž přistoupila k preventivnímu testování. Díky němu bylo v poslední době detekováno pět aktivních případů,“ potvrdil Blesk Zprávám Platoš.

ČT už na počátcích epidemie změnila provoz zpravodajství, redaktoři a další zaměstnanci se střídají v týmech.

Koronavirus ONLINE: Další raketový nárůst v Česku. A na 200 nakažených v oblíbených lázních

Podle zdrojů Blesk Zpráv se některé nové případy objevily poté, co byla pozitivně testovaná na koronavirus hlavní hygienička Jarmila Rážová. Ta byla jen dva dny předtím hostem Otázek Václava Moravce, kde diskutovali všichni hosté bez roušek. 

Rážová „poslala“ do karantény či izolace víc než 150 lidí. Kromě ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a zaměstnanců ministerstva také řadu novinářů, se kterými se setkala.

Do karantény dobrovolně nastoupil i moderátor Václav Moravec, poslední OVM Česká televize odvysílala prostřednictvím telemostu.

Aktuální případy podle Platoše fungování ČT nijak neomezí. „Celkem v budově zpravodajství pracuje kolem šesti set lidí, nejen novinářů, ale i technických či administrativních profesí. Díky směnnému provozu v tuto chvíli neznamená odhalení aktivních případů pro zpravodajství České televize žádné významné komplikace,“  doplnil Platoš.

Co s Otázkami, když je Moravec v karanténě? ČT prozradila, jak s pořadem naložíTaké přečtěte

Biden otáčí směr: Povinné roušky, návrat ke klimatické dohodě a konec Trumpovy chlouby

„Budeme bojovat s klimatickými změnami tak, jak jsme s nimi dosud nebojovali,“ prohlásil Biden v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *