Web zprávy

Koronavirus: Za dva týdny se v Česku nakazilo 400 kantorů. „Učitelé jsou noví horníci,“ říká šéf statistiků

Výrazně v poslední době rostl i počet nakažených zdravotníků. Lékařů bylo podle dat zveřejněných Českou lékařskou komorou k 19. září aktuálně nakaženo 259, o měsíc dřív čtyři. Mezi zdravotními sestrami se počet nakažených zvýšil od 20. srpna ze tří na 433.

„Počet nakažených zdravotníků roste rovnoměrně s epidemiologickou zátěží, protože většina zdravotnických profesionálů se nakazí v běžném životě,“ řekl Dušek. Nakažených pedagogů ale přibývá rychleji. „Učitelé jsou noví horníci, které jsem vám tu prezentoval v létě,“ dodal.

Koronavirus ONLINE: 19 mrtvých za jediný den v ČR. A do Tuniska zřejmě jen s testem

Od začátku září se nejvíc nakazilo pracujících v administrativě, kde je od epidemie vůbec nejvíc nakažených (1535). Druhý největší počet za září je nakažených učitelů, následují OSVČ, nezaměstnaní a pracovníci ve strojírenství. Za září se také nakazilo 135 pracujících ve sportu, zřejmě jde zejména o medializované nákazy z fotbalových nebo hokejových klubů. Pendlerů, kteří se musí pravidelně testovat, bylo od začátku epidemie nakaženo 77, za září jich přibylo jenom sedm.

Z řad poslanců zazněl požadavek o týdenním hlášení počtu nakažených lékařů a učitelů nebo počtu nákaz v domovech sociálních služeb. Podle Duška budou lůžkové sociální služby jako domovy pro seniory nebo pro pacienty s Alzheimerovou nemocí do dvou týdnů připojeny systému, který umožní denní hlášení počtu nakažených.Také přečtěte

Porušení opatření v případě udílení cen Českého lva prověřuje policie. Účastníci argumentují negativními testy

Ve chvíli, kdy v Česku platí pátý stupeň protiepidemického systému, při kterém je zavřena většina …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště