Web zprávy

Krádež zlata zachytila v Německu kamera, podezřelou dvojici zadrželi na Děčínsku

Dvojice mužů podle vyšetřovatelů vyrazila krást na konci září do německé obce Ebersbach – Neugesdorf, kde si vyhlédla místní klenotnictví. Jeden z podezřelých si nechal od prodavačky ukázat šperky na platech, načež využil okamžiku, kdy šla prodavačka pro další várku zlata, a utekl s šedesáti kusy zlatých řetízků.

„Před prodejnou na něj již čekal jeho komplic, ke kterému nasedl do auta, a oba z místa rychle ujeli,” informovala v úterý o případu mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Muže na útěku z klenotnictví zachytila bezpečnostní kamera

Foto: Policie ČR

Útěk muže zaznamenala bezpečnostní kamera v klenotnictví. Čeští kriminalisté se ve spolupráci s německými kolegy a díky popisu podezřelých dostali dvojici na stopu v Krásné Lípě, kde muže zhruba za půl hodiny od krádeže zadrželi i s lupem ukrytým v autě. Záznam z kamery policie kvůli obvinění podezřelých nezveřejnila.

„Muži čelí obvinění z krádeže, za což jim hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let. Na obviněného, který šperky odcizil, byla uvalena vazba. Šperky v hodnotě kolem 190 000 korun budou v nejbližší době vráceny majiteli klenotnictví,” dodala mluvčí.

Také přečtěte

Hokejisté Liberce vyhráli nájezdovou bitvu o devíti sériích na ledě Zlína, Plzeň přetlačila Hradec Králové | iROZHLAS

Hokejisté Liberce vyhráli v zápase 38. kola extraligy na ledě Zlína 3:2 po samostatných nájezdech …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *