Web zprávy

Kraj Jermanové dal těsně před volbami zakázku firmě z Babišova fondu: Noviny za 18 milionů

Středočeský kraj pod vedením hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) zadal zakázku na tisk regionálního magazínu Středočech společnosti Mafra, která spadá do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), napsal Deník N. Hejtmanství se podle portálu zavázalo za tisk novin zaplatit během dvou let 17,7 milionu korun bez DPH. Podle kraje je výběrové řízení v pořádku.

Dalších více než 11 milionů má kraj podle zjištění Deníku N zaplatit jiné společnosti za distribuci magazínu. Vydavatelství Mafra z holdingu Agrofert má pro hejtmanství jedenáctkrát ročně vytisknout přes půl milionu kusů měsíčníku Středočech distribuovaného bezplatně obyvatelům.

Obě smlouvy kraj uzavřel v polovině letošního června. „Naše společnost v žádném střetu zájmů není a ani být nemůže. Ostatně tiskárny Mafra zajišťují tisk magazínu Středočech již od roku 2015, kdy v čele kraje stál hejtman z ČSSD. Poslední výběrové řízení vyhrála Mafra v lednu 2020, a to na dva roky s tím, že kraj může smlouvu kdykoliv bez udání důvodu vypovědět,“ napsala Deníku N mluvčí vydavatelství Tereza Sedláková.

Podle hejtmanství je vše v pořádku. „Vše bylo provedeno v souladu se zákonem a zveřejněno na serverech, které jsou pro veřejné zakázky určené,“ řekla dnes Helena Frintová z krajského úřadu. Pokud bude chtít nové vedení kraje doložení této zakázky, je úřad podle Frintové připraven všechny dokumenty předložit.

Ve veřejné soutěži se o zakázku podle Deníku N ucházely čtyři firmy. Jednu kraj vyřadil.Také přečtěte

Muže obviněného ze surového bití seniorky v metru poslal soud do vazby, hrozí mu dva roky

„Na základě dalšího šetření kriminalisté rozšířili právní kvalifikaci o další trestný čin ublížení na zdraví,” …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *