Web zprávy

Krajský soud Praha: Muž útočil nožem na soudkyni, zemřel ve vazbě

Jak muž vlastně nůž do budovy soudu pronesl, není úplně jasné. O zastavení trestního stíhání informoval server iDNES.cz, podle kterého v usnesení státního zástupce stojí, že ho pronesl dovnitř „doposud nezjištěným způsobem“.

Nůž přehodil přes zeď

Deník Právo dříve uvedl, že podle mluvčího Vězeňské služby pachatel zbraň nejprve přehodil přes zeď soudu, pak prošel kontrolou a nůž sebral. Pak zamířil do kanceláře soudkyně, do které vkročil se slovy. že si to s ní jde vyřídit. „Připravila jste mě o děti, podala jste na mě trestní oznámení a kvůli vám jsem teď bezdomovec,“ řekl.

Policisté zasahovali 7. října 2020 v Libni.

Proběhla krátká potyčka, během které se po soudkyni nožem oháněl. Té se nakonec podařilo ho vytlačit na chodbu. Poté utekla na chodbu, kde ji útočník srazil na zem, pak ale najednou od svého záměru upustil. Nůž hodil na zem a prostě odešel pryč. Zamířil na policii, kde sám sebe udal. Později tvrdil vyšetřovatelům, že se léči na psychiatrii a během útoku došel prozřel a uvědomil si, že dělá něco špatného a co udělal ho velmi mrzí.

Vyhrožoval soudcům

Později se ukázalo, že tento útok nebyl jeho první konflikt se zákonem. Už v roce 2015 dostal dva roky za křivé obvinění a vyhrožování soudcům rovněž Krajského soudu v Praze. Dokonce vyhrožoval i té samé soudkyni, kterou letos napadl. Dělal to kvůli tomu, že rozhodovala v jeho sporu týkající se péče o nezletilé děti, u kterého ale neuspěl.

Pražští policisté měli za první říjnový víkend pořádnou fušku. Čtyřikrát totiž kontrolovali tentýž vůz, třikrát v něm seděl stejný zdrogovaný řidič, který sotva dosáhl plnoletosti.

Jejímu kolegovi poslal také velmi výhružný dopis. „Jestli mě nepustíš k mým dětem, ty šmejde, tak ti nechám ustřelit palici,“ stálo v něm. Soudní znalec letos potvrdil, že muž opravdu byl duševně nemocný a během útoku nožem trpěl bludy a nebyl schopen rozpoznat, zda dělá něco protiprávního. Tomáš V. ale zemřel šest dní poté, co byl umístěn do vazby. Příčina smrti zveřejněná nebyla. Právě proto nakonec navrhli policisté, aby státní zástupce jeho trestní stíhání zastavil. Ten se rozhodl ho zastavit kvůli duševní poruše.

 Také přečtěte

V Bavorsku se objevila nová mutace, Merkelová chce Německo zcela odříznout

První informace hovoří o dosud neznámé mutaci koronaviru, zatím ale není jasné, jaké vlastnosti tato …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *