Web zprávy

Láska k lékořici stála nenasytného muže život

Nejmenovaný 54letý muž byl podle všeho skutečným milovníkem lékořice. V poslední době si oblíbil bonbóny obsahující právě výtažky z léčivé byliny. Po dobu několika týdnu konzumoval až balíček a půl denně, což jeho srdce nevydrželo.

„I malé množství lékořice může zvyšovat krevní tlak,” potvrdil kardiolog Neel Butala z nemocnice Massachusetts General Hospital. Jako hlavní důvod uvedl přítomnost kyseliny glycyrrhizové, která snižuje hladinu draslíku v krvi.

Jeho slova potvrdil i americký Ústav pro kontrolu potravin. Ten varoval, že pravidelná konzumace pouhých 2 uncí (57 gramů) denně může být zejména pro lidi starší 40 let nebezpečná.

„Není to jen o pendreku, můžou to být různé bonbóny, lékořicové čaje, některá belgická piva, žvýkací tabák a tak dále,” varoval kardiolog Robert Eckel z univerzity v Coloradu.

Úmrtí 54letého muže je však extrémním případem, kdy lékořice jedl hodně a pravidelně. K úmrtí mělo podle lékařů dojít vloni v restauraci s rychlým občerstvením, kde dělník zkolaboval. Ačkoliv se jej povedlo oživit, druhý den zemřel v nemocnici. Nyní byly zveřejněny detailní okolnosti jeho smrti, které jako viníka označily právě černou pochoutku.

Také přečtěte

Druhý největší armádní rozpočet na světě roste. Čína na ozbrojené síly vynaloží přes 209 miliard dolarů | iROZHLAS

Čína oznámila, že její vojenský rozpočet, druhý největší na světě po USA, letos vzroste o …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště