Web zprávy

Lauren Jones zemřela na Covid-19: Vakcíny se nedožila

Lauren (†25), která měla nárok na vakcínu proti Covidu-19 jakožto pracovnice ve zdravotnictví, se v prosinci nakazila i s rodiči jen několik dní před očkováním. Na Štědrý den se její stav začal zhoršovat a o několik dnů později se rozhodla zajet do nemocnice, aby se nechala prohlédnout. Svým rodičům, Karen a Paulovi ještě řekla, aby se nebáli, aniž by si kdokoliv z nich uvědomoval, že je to naposledy, co spolu mluví.

Pokud nám nejsi ochotný pomoci, nevolej sanitku, nechoď k lékaři a zemři! Drsná slova lékaře Tomáše o situaci v nemocnicích

Byli jsme s ní oba, když přišla na svět, a stejně tak, když z něj odcházela,“ řela pro BBC Karen Jonesová. Lauren byla nejmladší pacientka hospitalizovaná s Covidem, kterou v nemocnici v Llantristant dosud měli. „To není statistika, do které byste chtěli zahrnout svou dceru,“ dodal zarmouceně Paul.

Mladá žena opustila tento svět 30. prosince 2020 v ranních hodinách. Zdrcení rodiče proto apelují na všechny, kdo nebere virus vážně: „Nechceme, aby někdo ztratil dítě nebo příbuzného, ale dokud nebudou poslouchat, tak to nikdy neskončí, musíte začít poslouchat…

Koronavirus ONLINE: Po skandálu s očkováním končí šéf nemocnice. A Blatný i Babiš odložili dávku

Podle čísel z Úřadu pro národní statistiku je každé třetí úmrtí v Anglii spojováno s koronavirem. Lauren byla zdravá až na její vysoký krevní tlak, což podle studie s 2900 pacienty v Číně dvojnásobně zvyšuje riziko úmrtí na covid-19. I přesto je v Anglii smrt jedince pod 50 let vzácné, za listopad a prosinec to bylo 6% z celkového počtu úmrtí na covid.

Podle Národní zdravotní služby v Anglii se úmrtnost mladých zdravých jedinců postupem času zmenšuje, oproti první vlně pandemie, přičemž odborníci tvrdí, že je to díky lékařům, kteří se v boji proti koronaviru zdokonalili.

Otec (†27) marně prosil během koronavirové krize o magnetickou rezonanci: Zemřel na rakovinuTaké přečtěte

Počet cizinců na vysokých školách loni vzrostl, přibylo i studentů celkově

Podíl cizinců z celkového počtu studentů vysokých škol v ČR se výrazně nezměnil. Podle statistik …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště