Web zprávy

Le Havre: Objednali kočku savanovou? Pár dostal mládě tygra!

Francouzský pár z Le Havre v Normandii toužil po kočce savanové, luxusním kočičím mazlíčkovi afrického původu. Objednali si ho po internetu, jenže domů jim dorazilo úplně jiné „kotě“. Když prý po několika dnech zjistili, co jim to doma mňouká, zavolali pro jistotu rovnou na policii.

Pár si objednal zvíře v září 2018 prostřednictvím prodejce z Indonésie, který jim ho poslal na dobírku. Kočka savanová je jedna z největších domácích koček, ve skutečnosti se jedná o křížence afrického servala stepního s kočkou domácí. Chovatelé se už těšili na nový přírůstek, jenže tříměsíční kotě, které k nim doputovalo, mělo vyrůst v ještě větší kočičku.

Vyšlo najevo, že k nim doputovalo tříměsíční mládě tygra sumaterského. Novopečení majitelé téhle šelmy, která v dospělosti váží až 140 kilogramů, se dostali do problémů, jelikož tygr sumaterský není klasifikován jako přijatelný domácí mazlíček a je chráněn Úmluvou o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy (CITES).

Majitel zoo kvůli koronavirové krizi zkrachoval: Zvířata nechal v klecích napospas!

Oba svorně tvrdili, že si několik dní ničeho nevšimli, ale když zjistili, že se nejedná o kotě, které si objednali, hned prý kontaktovali policii. Není ovšem zřejmé, jestli nejde jen o výmluvu. Po dvouletém policejním vyšetřování bylo totiž nyní zadrženo devět lidí spojených s obchodováním s chráněnými druhy a mezi nimi i zmiňovaný pár z Francie, který si pruhované mládě koupil.

Tygr napadl návštěvnici miniZOO! Neopatrná žena strčila ruku do klece

Podle místní rozhlasové stanice France Bleu byl tygr v dobrém stavu, a skončil v péči Francouzského úřadu pro biologickou rozmanitost. Dostal nový domov. Kde se však nachází, však nebylo zveřejněno.

Spisovateli z Kladna řádilo prase na půdě: Propadlo se střechou a proběhlo celý důmTaké přečtěte

Památkáři vyhlásili ochranné pásmo vily Tugendhat. Dodatečně plní podmínku zápisu na seznam UNESCO | iROZHLAS

Vila Tugendhat má nově platné ochranné pásmo. Brno tak po letech splnilo podmínku zápisu památky …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *