Web zprávy

Lékárny i výrobci hlásí zvýšený zájem o roušky a respirátory. Nedostatek podle nich nehrozí | iROZHLAS

Lékárny v Česku hlásí zvýšený zájem o roušky a respirátory, lidé poptávají také přípravky na podporu imunity a antibakteriální gely. Podle některých je zájem enormní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu oznámil, že od čtvrtka bude povinné nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé zemi. V úterý přibylo v České republice rekordních 1164 potvrzených případů nákazy koronavirem.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPodle většiny lékárenských sítí roste zájem o roušky a respirátory zhruba od července, v posledních dnech a hodinách se zintenzivnil. Ilustrační foto

Podle většiny lékárenských sítí roste zájem o roušky a respirátory zhruba od července, v posledních dnech a hodinách se zintenzivnil | Zdroj: Reuters

Enormní růst zájmu zaznamenávají mimo jiné výrobci nanovlákenných roušek a respirátorů.


Červencové uvolnění protivirových opatření bylo chybou. Teď za ni platíme, tvrdí imunolog Hořejší


Číst článek

„Prodeje nanovlákenných roušek a respirátorů od rána strmě stoupají. Dnes (ve středu, pozn. redakce) jsme do 14.00 zaznamenali víc objednávek, než za celý duben tohoto roku. Poptávka se zvyšuje i v odpoledních hodinách. Ze současného trendu je zřejmé, že dnes padne historický prodejní rekord,“ řekla ve středu Lucie Konečná, ředitelka obchodního portálu Nanospace.cz, který většinu výrobců ochranných pomůcek z tohoto materiálu zastupuje.

Podle většiny lékárenských sítí roste zájem o roušky a respirátory zhruba od července, v posledních dnech a hodinách se zintenzivnil.

„V posledních dnech prodáváme vyšší stovky kusů roušek denně. Nedostatek roušek nehrozí, mimo jiné proto, že se výroba rozjela i v rámci ČR a místní odběratelé tak nejsou závislí výhradně na dovozech. V souvislosti ze zpřísněním opatření očekáváme další růst poptávky, zejména v metropoli, ale i napříč celou ČR. Jsme na něj připraveni,“ uvedl mluvčí největší sítě lékáren Dr. Max Michal Petrov.

Meziroční zájem

Lékárny Benu evidovaly v prvních zářijových dnech meziročně o téměř 75 procent vyšší zájem o roušky a respirátory a zhruba pětinový nárůst poptávky po dezinfekčních gelech, další nárůst pak čekají po středečním zpřísnění opatření, uvedla za firmu Alžběta Piškulová.


Vojtěch: Roušky budou povinné ve vnitřních prostorách po celém Česku. Situace se zhoršuje


Číst článek

Podle ní se ale zákazníci nemusí bát, že by hygienické pomůcky byly vyprodané, lékárny i e-shop jich mají dostatečné zásoby.

Internetová lékárna Lékárna.cz uvedla, že její KoronaIndex, který srovnává růst prodejů vybraného sortimentu souvisejícího s covidem vůči maximálním prodejům na jaře, se blíží k číslu 40, což odpovídá zhruba úrovni z konce února, krátce předtím, kdy byl diagnostikován první pacient s covid-19 v ČR.

„Proti minulému týdnu jsou prodeje roušek vyšší o čtvrtinu, poptávka pro volně prodejných přípravků na podporu imunity pak o pětinu,“ uvedl majitel Lékárna.cz Vladimír Finsterle.

„Zvýšený zájem pacientů zaznamenáváme, a to nejen o roušky a respirátory, ale také o doplňky stravy na podporu imunity nebo o antibakteriální gely a mýdla. Co se týče skladových zásob – v tuto chvíli máme klíčových položek dostatek a zásoby pravidelně doplňujeme, aby nedošlo k výpadku,“ doplnila mluvčí lékáren Pilulka Kateřina Schotliová.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Sonda OSIRIS-REx by po návratu od Bennu mohla zamířit k dalšímu asteroidu

Pokud bude záměr schválen, dorazí OSIRIS-REx k Apophisu v dubnu 2029 přibližně týden poté, co …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *