Web zprávy

Liberec Harcov: Muž sexuálně zneužil malou dívku! Je ve vazbě

Liberečtí policisté dopadli muže, který sexuálně zneužil malou dívku, u malého chlapce se o to pokoušel. Dívce velmi pomohla aktivní občanka, který muže hledala, když se dozvěděla o tom, co chtěl po chlapci. Muž je ve vazbě.

Od 6. září pátrala liberecká policie po muži, jež se do hledáčku kriminalistů dostal tím, že v Harcově oslovil nezletilou dívku a chlapce. Chtěl je vlákat do své léčky. Nejdříve oslovil chlapce, kterého potkal na ulici a účelově se ho zeptal, zda mu s něčím nepomůže. Klučina se ho ale bál a utekl. A udělal dobře. 

Útočník s pistolí na lesní cestě přepadl mámu Evu: Chtěl po ní orální sex! Pachatel je na útěku

Podezřelý muž pak o hodinu později potkal ve stejné lokalitě u místního lesíka dívenku. „Pod smyšlenou záminkou ji vlákal dál do lesního prostoru, čehož později zneužil. Z jeho spárů ji zachránila 41letá místní žena. Ta si všimla, že téhož dne postával v jejich čtvrti a jeho vzezření v ní vzbuzovalo nepříjemný pocit. Jakmile se později doslechla, že místního chlapce někdo obtěžoval, vzpomněla si na něj a začala ho po okolí hledat,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Aktivní občanka došla až do nedalekého lesíka, kde podezřelého muže překvapila ve chvíli, kdy sexuálně obtěžoval malou školačku. „Okamžitě ho okřikla a on z místa činu utekl. Děvčátko potom doprovodila domů a zavolala naši tísňovou linku 158. To, že se žena vydala podezřelého hledat, dívce velmi pomohlo,“ popsala dále Baláková. Dívenka byla po útoku paralyzována a nedokázala by si sama zavolat pomoc. 

Vsetínská nemocnice ho nechala čekat v bolestech na operaci: Mladík zemřel na otravu krve

Na základě důkazních materiálů pak policie muže zadržela a obvinila ze zločinu pohlavního zneužití. „V případě malého chlapce ve stadiu pokusu, a v případě dívky z dokonaného skutku. Vyšetřovatelka libereckého územního odboru policie následně podala státnímu zástupci podnět na jeho vazební stíhání. Důvodem byla naše obava z toho, že by ve své trestné činnosti na svobodě pokračoval,“ dodala Baláková s tím, že soudce a státní zástupce byli stejného názoru. Muž tak skončil ve vazbě.

Baláková na konec upozornila, že rodičům z Harcova, mezi kterými se tato informace o muži šířila, může spadnout kámen ze srdce. Žádné nebezpečí jejich ratolestem už nehrozí.   

Muž (†42) zemřel při tragické nehodě: Jeho syn (8) seděl vedle těla a volal zoufale o pomoc!Také přečtěte

Mít pevné břicho se vyplatí. Jak ho získat?

Předchází bolestem zad Pevné bříško není jen věcí vzhledu, ale nese s sebou také celou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště