Web zprávy

Lidem chybí létání. Australské aerolinky nabízejí vyhlídkový let

Boeing Dreamliner je letoun určený pro dálkové trasy, na vyhlídkový let byl vybrán kvůli velkým oknům a komfortu pro pasažéry. Kapitán Alex Passerini před sobotním startem ze Sydney řekl, že posádky i dříve za standardních letů často zpestřovaly cestujícím čas strávený na palubě tím, že jim dopřály pohled na některé známé památky.

Večeře v airbusu. Místo letů nabízejí Singapore Airlines zážitky na zemi

Tentokrát ale letadlo dokonce dostalo povolení na některých místech sestoupit z obvyklé letové výšky 10 700 metrů až do hladiny kolem 1 200 metrů, píše agentura DPA.

„Budeme se strojem manévrovat tak, aby měli cestující na obou stranách skvělý výhled, zejména na horu Uluru, pro niž jsme dostali speciální povolení pro přelet,“ řekl Passerini.

Vyhlídkový let se vydal ze Sydney podél pobřeží na sever a poté do vnitrozemí. Kromě hory Uluru viděli lidé z letadla město Brisbane, letovisko Byron Bay, ale i rozsáhlé oblasti pouště. Právě při méně zajímavých pasážích letu se na palubě servírovalo menu připravené šéfkuchařem Neilem Perrym.

„Tušili jsme, že tenhle let bude populární, ale nečekali jsme, že se vyprodá během deseti minut. Byl to asi nejrychleji vyprodaný let v naší historii. Lidem zjevně chybí cestování a zážitek z létání,“ uvedla mluvčí aerolinek Quantas. Pokud prý bude zájem trvat, naplánuje letecká společnost další okružní lety.

Qantas odstavily poslední Jumbo Jet. Rozloučil se obřím klokanem na nebi

Letenky se prodávaly v cenách od 780 australských dolarů (13 tisíc korun) za místo v turistické třídě až po 3 800 australských dolarů (63 tisíc korun) za sedadlo v business class.

V Austrálii jsou kvůli pandemii už měsíce zavřené hranice, a to nejen pro cizince. Zakázané jsou i cesty mezi některými australskými státy. Podle australského úřadu pro ochranu spotřebitelů a hospodářské soutěže (ACCC) v dubnu počet cestujících v letecké dopravě oproti stejnému období loni klesnul o 95 procent.

Letadlo prolétává kolem posvátné hory Uluru:

Také přečtěte

Vila Vyhlídka od architekta Aleše Buriana a Gustava Křivinky dělá čest svému názvu

Architekti Aleš Burian a Gustav Křivinka jsou úspěšnými autory. Jejich Poštovní a Investiční banka v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *