Web zprávy

Lídři americké armády jsou v karanténě kvůli koronaviru u admirála


Nejvýše postavený americký generál Mark Milley (22. září 2020)


| foto: Profimedia.cz

Americké ministerstvo obrany uvedlo, že lidé, kteří byli s Rayem v kontaktu, v úterý ráno podstoupili testy.

„Žádné kontakty z Pentagonu nevykazovaly symptomy (nákazy) a v tuto chvíli nemáme žádné pozitivní testy, které bychom mohli nahlásit,“ uvedl mluvčí v reakci na zprávy o potvrzené infekci u druhého nejvyššího činitele pobřežní stráže. „Operační připravenost armády Spojených států nebo schopnost vést mise se nijak nezměnily,“ dodává prohlášení.

Oficiální vyjádření nejmenuje činitele, kterých se preventivní karanténa týká. Americká média s odvoláním na nejmenované zdroje píší kromě Milleyho také o šéfovi letectva Charlesi Browneovi, šéfovi námořních operací Michaelu Gildayovi nebo o generálovi Paulu Nakasoneovi, který vede kybernetické operace armády.

Admirál Ray podle prohlášení pobřežní stráže o víkendu pociťoval mírné příznaky koronaviru a otestovat se nechal v pondělí. Jak se koronavirem nakazil, nebylo jasné, podle zdrojů agentury AP se nepředpokládalo, že by případ souvisel se šířením nákazy v Bílém domě.

Zprávy o situaci v armádě by každopádně mohly prohloubit nejistotu ohledně stavu amerických institucí poté, co covid-19 zasáhl i prezidenta Donalda Trumpa. Koronavirus se v posledních dnech potvrdil také u několika prezidentových blízkých spolupracovníků a u tří senátorů Republikánské strany.

Také přečtěte

FBI se obává, že na Bidena zaútočí někdo „zevnitř”. Prověří 25 tisíc vojáků

Tajemník Pentagonu pro pozemní síly Ryan McCarthy pro agenturu AP uvedl, že si je možné …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *