Web zprávy

Liga dál stojí, ministerstvo neustoupilo. Fotbalová asociace definitivně vyloučila víkendový restart | iROZHLAS

Ligová fotbalová asociace (LFA) definitivně vyloučila možnost, že se o nadcházejícím víkendu opět rozběhne první liga, přerušená kvůli zhoršené koronavirové situaci v zemi. LFA uvedla, že stále nedostala od ministerstva zdravotnictví kladnou odpověď na žádost o výjimku.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítBrankář Teplic Tomáš Grigar zasahuje v zápase proti Olomouci | Foto: Luděk Petřina | Zdroj: ČTK

Zástupci fotbalu a hokeje jednali o možném znovuzahájení nejvyšších soutěží a věřili, že by se mohlo začít opět hrát už o víkendu. LFA požádala o výjimku už minulé pondělí. Situaci ale zkomplikovala aféra ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který se zúčastnil schůzky v uzavřené restauraci, kvůli čemuž ve funkci skončí. Prymula je připraven rezignovat, jakmile bude mít nástupce.


Na návrat fotbalu o víkendu to nevypadá, komentuje aktuální dění předseda Ligové asociace


Číst článek

Předseda LFA Dušan Svoboda už v pondělí vyjádřil obavy, že první liga o tomto víkendu ještě nezačne, což ve středu potvrdil výkonný ředitel asociace Tomáš Bárta.

„Bohužel jsme přes opakované urgence do dnešního dne neobdrželi od ministerstva zdravotnictví kladnou odpověď na žádost o stanovení podmínek pro možnost odehrání 7. kola FORTUNA:LIGY o nadcházejícím víkendu,“ uvedl Bárta v tiskové zprávě.

Od soboty 31. října do pondělí 2. listopadu se neodehraje 7. kolo první fotbalové ligy a ve středu 4. listopadu nepřijde na řadu ani 7. kolo druhé ligy. Zápasy nejvyšší soutěže se v Česku naposledy hrály 4. října.

Fotbalisté na rozdíl od hokejistů nemají omezenou přípravu a nadále ve venkovních prostorech mohou trénovat v obvyklém počtu. Liberec, Slavia a další pražský klub Sparta mohou hrát v základních skupinách Evropské ligy, díky výjimkám i na svých domácích stadionech.


ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Na hranicích s Bavorskem v Plzeňském kraji čekají pendleři. Nejdelší fronta je zřejmě na Folmavě na Domažlicku

Hraniční přechody z ČR do Bavorska v Plzeňském kraji v pondělí od brzkého rána zažívají …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *