Web zprávy

Literární cenu Knižního klubu získal román Jana Horníčka Čarostřelec

Jan Horníček se narodil v revolučním roce 1989 v Rychnově nad Kněžnou. Vystudoval matematické inženýrství a dva roky učil na strojní fakultě. V současné době vyučuje matematiku na střední škole v Hradci Králové. K historickým románům ho přivedl zájem o humanitní obory – historii, psychologii a filozofii. Dosud publikoval pouze v časopisech Host a Protimluv. Čarostřelec je jeho knižním debutem.

Literární cena Knižního klubu se na rozdíl od cen Magnesie Litery nezaměřuje na již publikované práce, ale na vybrané původní a zatím nevydané rukopisy, které od svého vzniku v roce 1995 proměňuje v knihy.

Některá díla vydaná díky Literární ceně Knižního klubu se dočkala i komerčních úspěchů. Například romány Zvuk slunečních hodin Hany Andronikové z roku 2001 a Děvčátko, rozdělej ohníček Martina Šmause z roku 2005 získaly ocenění Magnesia Litera v kategorii Objev roku.

LITERÁRNÍ RECENZE: Kundera. Číst a pochybovat

Kniha loňské vítězky Emy Labudové byla na tuto cenu nominována letos. A román Dva proti Říši Jiřího Šulce se stal v roce 2007 s více než čtyřiceti tisíci prodanými výtisky českým bestsellerem roku.

 O ceně rozhodla porota, jejímiž členy jsou spisovatelka, scénáristka a filmová publicistka Tereza Brdečková, spisovatel Pavel Brycz, literární historik a kritik Pavel Janáček, publicistka Kateřina Kadlecová a spisovatelka Jana Šrámková.

Součástí vyhlášení vítěze byl i druhý ročník Literární ceny týdeníku Reflex. Zde získala ocenění kniha Petra Sýkory Sklíněné korálky, jejíž děj je zasazen do okolí Velkých Losin na konci sedmnáctého století. Odměnou pro vítěze je rovněž vydání rukopisu pod značkou Knižní klub.

Ožehavá kniha líčí, jak Trump žádal Čínu, aby zajistila jeho znovuzvolení. Bílý dům se ji snaží stopnoutTaké přečtěte

Jaká pandemie? O té nic nevíme, tvrdili policii účastníci večírku

Když policisté z anglického města Basingstoke zasahovali minulý týden na nelegální víkendové party, dočkalo se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *