Web zprávy

Lizzie Borden: Dům vražedkyně je na prodej za 20 milionů

Dům vražedkyně ve městě Fall River v americkém státě Massachusetts je na prodej! Ve viktoriánském domě z roku 1887 strávila své poslední dny Lizzie Bordenová, která byla hlavní podezřelou z brutální vraždy svého otce Andrewa a nevlastní matky Abby. Rozlehlý dům, jenž si pořídila za dědictví, které jí po otci zbylo, je nyní na prodej za 890 tisíc amerických dolarů (zhruba 21 milionů Kč).

V domě v americkém městě Fall River, v němž bydlela Lizzie Bordenová se svou sestrou Emmou, otcem Andrewem a nevlastní matkou Abby, došlo v roce 1892 ke krvavé vraždě. Obětí byl právě Andrew a jeho žena Abby. Sestry nevlastní matku údajně neměly rády, protože se prý bály, že po smrti otce by jí mohly připadnout jeho peníze. K tomu však nakonec nedošlo a všechno bohatství připadlo jim.

Krutá vražda páru kvůli vile v Bubenči: Chtěli ji 20krát levněji! Svědci popsali bouřlivý vztah

Andrew a Abby byli brutálně zavražděni. Podle dobového tisku jejich mrtvoly našla čtvrtého srpna Lizzie. Tělo Andrewa leželo v obývacím pokoji na gauči a jeho tvář byla téměř přeťata sekyrou na dvě části. Ve druhém patře našla tělo Abby, které leželo v kaluži krve.

Brutální vrah se nikdy nenašel, ačkoliv z činu byla obviňována právě Lizzie, jelikož byla přistižena při tom, jak se snažila spálit své šaty potřísněné krví. Lizzie trvala na tom, že je to barva, ovšem vyšetřovatelé uvedli, že se jednalo o krev.

Jozef (†57) zavraždil syna Maxíka (†5), pak si prostřelil hlavu. Vyšetřování odhalilo krutou pravdu

Navíc den před vraždou koupila sekyru. Nicméně z vraždy nikdy usvědčena nebyla. Za jmění po otci si sestry pořídily honosný dům, jenž byl postaven v roce 1887 a získal jméno Maplecroft. Sestry společně žily v domě, dokud se z neznámých příčin nepohádaly a Emma neodjela. Lizzie v domě dožila a zemřela tam v roce 1927.

Mladá policistka (†30) zastřelila synka (†9) a pak sebe: Pohřbili je do jedné rakve

Dům, v němž Lizzie bydlela, je postaven ve viktoriánském stylu a jednu chvíli sloužil jako hotel. Ovšem nyní se ho majitelé rozhodli prodat. V nabídce realitní kanceláře je za 890 tisíc amerických dolarů (zhruba 21 milionů Kč). Budoucí majitelé si mohou užívat výhledu z rozlehlé terasy a k dispozici budou mít sedm ložnic. V domě se navíc nachází 3 koupelny a šest krbů!

Objekt je zařízen v původním stylu, nicméně budoucím majitelům jsou k dispozici všechny výdobytky doby. Historické zařízení je zkombinováno s moderním. Dům má kazetové stropy a obložení je z vlašského ořechu. Navíc se nemusí bát, že je po večerech budou chodit strašit přízraky Lizzieniných rodičů, jelikož k vraždě došlo v jiném domě.Také přečtěte

ÚS se ve sporu rodičů o dítě zastal italského otce

Do hry nyní vstoupil Ústavní soud (ÚS) a vyhověl stížnosti otce s tím, že je …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště