Web zprávy

Lockdown: Co je to a jak omezí život Čechů

Vláda bude možná muset přistoupit k dalším omezením v boji proti koronaviru, pokud nebudou všichni v Česku dodržovat stávající opatření, řekl na páteční tiskové konferenci premiér Andrej Babiš (ANO). Nevyloučil v té souvislosti ani tzv. lockdown, tedy nutnost kompletního uzavření země jako na jaře v počátcích epidemie covidu-19. Co by to pro život Čechů reálně znamenalo?

V katastrofické vizi to vypadá tak, že nikdo neopouští dům a nechodí do práce. Tady by to nejspíše znamenalo omezení opouštění bydliště – tady jde o diskusi o vzdálenost – ale nebylo by to tak, že by lidé nemohli chodit do práce, toto by umožněno bylo. Pokud by to byl lockdown, tak by to byl lockdown ve veškerých mimopracovních aktivitách“ vysvětlil na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) poté, co premiér Babiš vyrazil na další jednání.

Koronavirus ONLINE: Do obchodů maximálně ve dvou. A Prymula prosí zdravotníky o pomoc

„Ne dříve než za týden,“ řekl Prymula

Prymula dodal, že to nebude dříve než za týden, protože se uvidí vliv nových opatření. „Museli bychom uvažovat, že opatření nejsou dostatečná,“ doplnil. 

Na jaře úřady rozhodly mimo jiné o uzavření většiny obchodů s výjimkou prodejen potravin či lékáren a zásadním způsobem omezily možnosti vycházení a sdružování lidí. 

Covid na Karlově univerzitě: Nakažená je sedmina zahraničních studentů, nejspíš nedodrželi pokyny

Babiš: Nezlehčujte situaci

„Jsou skutečně ohroženi na životě naši spoluobčané,“ řekl dále Babiš. Lidi vyzval, aby o víkendu byli doma a příští týden, pokud možno, pracovali z domova. „Opatření mohou být pro některé podnikatele a živnostníky po jaru likvidační, ale příštích 14 dnů bude rozhodujících,“ dodal premiér. Kapacity nemocnic podle jeho slov nelze navyšovat donekonečna.Také přečtěte

Portugalské nemocnice nestíhají pečovat o nemocné

Krizovou situaci museli řešit především v jedné z nemocnic na předměstí Lisabonu, kde kvůli přetížení …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *