Web zprávy

Londýnský Tower nejspíš ztratil svou krkavčí královnu

V historické pevnosti u břehů Temže, kde jsou uloženy korunovační klenoty, žilo dosud osm velkých krkavců. Kromě Merliny také Poppy, Erin, Jubilee, Rocky, Harris, Gripp a Georgie.

Podle jedné z legend se pevnost i království zhroutí a země bude uvržena do chaosu, jestliže všichni krkavci Tower opustí. Král Karel II. proto v roce 1630 dekretem nařídil, aby v Toweru chovali přinejmenším šest těchto černých opeřenců. Jejich křídla jsou přistřižená, aby se nemohli příliš vzdalovat a aby se tedy proroctví nenaplnilo.

Sedmero krkavců

Ptáčník Skaife pro případ úmrtí některého z krkavců choval v posledních letech místo požadovaných šesti raději osm ptáků. Po zmizení Merliny jich tak bude Tower střežit sedm.

„Merlina byla nesporně vládkyní hejna, královnou towerských krkavců,“ uvedl mluvčí pevnosti. Její delší nepřítomnost podle něj naznačuje, „že bohužel nejspíš skonala“.

„Vím, že spousta z vás bude touto zprávou zarmoucena. Nikomu to není líto více než mně. Omluvte mou nepřítomnost na několik dní,“ uvedl strážce krkavců Skaife na sociální síti.

Náhradu za Merlinu nyní v Toweru hledat nechtějí. Časem by ale její místo mohlo zaujmout některé z mláďat z místního chovného programu.Také přečtěte

Bavorsko se Saskem nabízí Česku další pomoc. Vedle lůžek a vakcíny chce poskytnout i rychlotesty

Premiéři Saska a Bavorska Michael Kretschmer a Markus Söder chtějí změnit německý systém očkování proti …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště