Web zprávy

Lucenko dotáhl první úspěšný únik na letošní Tour. Mezi favority byl klid, ve žlutém zůstává Yates | iROZHLAS

V šesté etapě Tour de France zvítězil po dlouhém úniku jezdec týmu Astana Alexej Lucenko. Kazašský cyklista v nejtěžším stoupání 191 kilometrů dlouhé etapy postupně setřásl všech sedm soupeřů a do cíle na Mont Aigoual dojel s náskokem 56 vteřin před druhým Jesúsem Herradou. Na čele celkového pořadí nedošlo k výrazným změnám, ve žlutém zůstává Brit Adam Yates.Paříž

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPeloton na Tour de France | Foto: Stephane Mahe | Zdroj: Reuters

Po středeční netypické etapě, kterou peloton strávil celou pohromadě, došlo k úniku osmi cyklistů hned krátce po startu v Le Teil. Skupina uprchlíků dovezla po 165 kilometrech více než tříminutový náskok až pod nejtěžší stoupání na Col de la Lusette.


Tour má nového lídra. Po penalizaci Alaphilippa jde do žlutého Yates, etapový vavřín získal Van Aert


Číst článek

S nejtěžším kopcem dosavadního průběhu Tour si nejlépe poradil Lucenko, který už v polovině stoupání zůstal na čele osamocený a připsal si svůj první triumf na Staré dámě. Herrada se mu přiblížil nejblíž na rozdíl 20 vteřin, do přímého kontaktu už se ale nedostal.

Na Col de la Lusette zkusil zaútočit bývalý vítěz Vuelty Fabio Aru, který najel na peloton necelou minutu. Ještě před vrcholem ho ale hlavní pole dojelo.

Do potíží se dostal jen třetí muž celkového pořadí a nositel bílého trikotu pro nejlepšího mladého jezdce Tadej Pogačar. Po defektu v závěru ale brzy dotáhl hlavní pole a nezaznamenal žádnou ztrátu. Na posledních metrech zaútočil Julian Alaphilippe, ale na své soupeře stačil najet jen jednu vteřinu.

V sobotu by se měli ke slovu znovu dostat sprinteři. Peloton čeká převážně rovinatá 168 kilometrů dlouhá etapa z Millau do Lavauru.

mov

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Karanténa v Česku se prodlužuje opět na 14 dní. Blatný: Mohou za to mutace

„Tak jako jiné země, i Česká republika se vrací zpět ke 14 dnům izolace a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště