Web zprávy

LVMH opět usiluje o převzetí klenotnictví Tiffany

Francouzská skupina LVMH se znovu blíží dohodě o převzetí amerického klenotnictví Tiffany & Co. Z transakce přitom už letos jednou sešlo. Původně měla hodnota transakce činit 16,2 miliardy dolarů (377,8 miliardy korun), nyní by skupina LVMH mohla na nákupu ušetřít 425 milionů dolarů, informovala s odvoláním na obeznámené zdroje agentura Bloomberg.

Francouzská skupina nabídla Tiffany za jednu akcii 131,5 dolaru, zatímco předchozí nabídka činila 135 dolarů, tvrdí informované zdroje. Dohoda teprve nabírá konečnou podobu, cena se může změnit a z transakce může nakonec opět sejít, upozorňují zdroje.

Případný kompromis by ukončil rok trvající ságu, v níž nechyběla slovní přestřelka, zásah francouzské vlády a podání žaloby ve Spojených státech, shrnula agentura Bloomberg vývoj kauzy. V případě dohody by se společnosti vyhnuly střetu v soudní síni, který má začít v lednu.

LVMH je největším výrobcem luxusního zboží na světě a vlastní desítky různých značek. Patří mezi ně například módní značky Fendi, Givenchy a Louis Vuitton, šampaňské Dom Pérignon, šperky a hodinky Bvlgari a Hublot či řetězec parfumérií Sephora.

Olívia Lacenová: Američtí šperkaři proti francouzským krejčím. Co s tím jako investor?

Značka Tiffany byla založena v roce 1837 v New Yorku a je známá krabičkami v barvě vajec drozda stěhovavého či diamantovými prsteny. Patří mezi nejznámější jména v sektoru, proslavil ji také Truman Capote novelou Snídaně u Tiffanyho i stejnojmenný film s Audrey Hepburnovou. V posledních letech se ale firmě, která ve světě zaměstnává okolo 14 tisíc lidí, příliš nedaří získat přízeň mladších zákazníků. Musí se také vypořádat se změnou chování čínských klientů, kteří se stahují ze Spojených států a utrácejí více doma. Po celém světě má Tiffany přes 300 obchodů, v Česku otevřela obchod v roce 2012 v pražské Pařížské ulici.

V luxusním zboží patří šperky ke komoditám s nejlepším výkonem.

Zemřel zakladatel módní značky Kenzo. Cineworld uzavře všechna svá kina v USA a Británii

V kůži nejbohatšího Evropana. Jak Bernard Arnault proměnil svět luxusu

KTaké přečtěte

České dráhy se chystají snižovat mzdy a propouštět

Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *