Web zprávy

Lymfatická filariáza: Sloní nemoc zničila mladíkovi život

Vše začalo drobnými štípanci na noze. Bongovi rodiče je ignorovali, protože se přirozeně domnívali, že jde jenom o škrábance, které si syn způsobil při hraní na zahradě. Postupně se mu však na noze začaly dělat podivné otoky, když bylo Bongovi dvanáct let, už měl nohu kompletně pokrytou vybouleninami.

Rodiče, kteří pracovali v nedaleké továrně, si nemohli dovolit platit za lékařskou péči a tak se stav jejich syna postupně zhoršoval. Parazitická infekce, která mladíka postihla, se jmenuje lymfatická filariáza, které se někdy přezdívá také sloní nemoc. Jedná se o tropickou chorobu, již způsobují infikovaní komáři.

Mladé ženě vlétl komár do oka: Od té doby na něj nevidí

Příznakem jsou silné otoky, které v pozdější fázi nemoci zatuhnou a s končetinou není možné pohybovat, v poslední fázi navíc tyto otoky nabývají obrovských rozměrů. Nemoc je léčitelná, ale její úspěšnost je přímo závislá na včasném zahájení léčby.

Na začátku měsíce se o krutém osudu Bonga dozvěděla podnikatelka Dana, která mu nabídla, že jeho léčbu zaplatí. Po více než dvaceti letech šel tak muž poprvé se svým problémem k lékaři. Bohužel se ukázalo, že jeho stav už je nevyléčitelný.

Peníze, které mu podnikatelka věnovala, mu však pomohou i tak, zaplatí léky, které mu ulehčí život. „Ulehčí mi to život a díky vědomí, že existují lidé, kteří se o mě starají, se cítím šťastný,“ řekl pro Daily Mail. „Jsem jim vděčný za pomoc,“ dodal.

Krásné video Adámka s atrofií po podání nejdražšího léku: Už sám stojí a hraje si!

 Také přečtěte

Knightleyová odmítá hrát nahá ve filmech, které režírují muži

„Nemám absolutní zákaz (točit nahé filmové scény), ale mám ho tak trochu s muži. Je …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *