Web zprávy

Maláčová a Petříček: Negativní testy na koronavirus. Izolace jim končí

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) měl negativní test na koronavirus a po domácí izolaci se vrátí k programu. Dnešní jednání vlády se ale konalo pomocí videokonference. Negativní test měla také Petříčkova vládní kolegyně Jana Maláčová (ČSSD), jež byla minulý týden v blízkém kontaktu s člověkem, který se setkal s osobou pozitivní na onemocnění covid-19. Od úterý se vrátí k běžnému pracovnímu režimu, sdělila na twitteru.

„Můj test na covid je negativní. Po domácí izolaci se vracím zpět ke svému programu. Dnes mě čeká vláda, tentokrát videokonferenčně,“ poznamenal dnes ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Minulý týden se rozhodl pro preventivní izolaci vzhledem k několika pozitivním případům na ministerstvu.

Petříček se tak může vrátit do své práce – úřaduje v Černínském paláci. Na Úřad vlády nemusel. Řádná schůze kabinetu pemiéra Andreje Babiše (ANO) se totiž v pondělí uskutečnila opět po čase přes telemost – ve Strakově akademii se tak neuskutečnila zhruba po třech měsících.

Z izolace přitom jde zpět mezi lidi i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), Petříčkova kolegyně z vedení sociálních demokratů.

„Dobrá zpráva! Můj test na koronavirus je negativní. Dnes je vláda online a od zítra (úterý) se vracím k běžnému pracovnímu režimu,“ napsala Maláčová.

Koronavirus ONLINE: Čechům bez testu se otevře exotický ráj. V Praze se opět zrychlil růst případů

Zpět do úřadu se dnes po zhruba týdenní karanténě vrátil i vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO), měl negativní i druhý test na covid-19. 

Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové je v karanténě ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Nedávno se koronavirus potvrdil i v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testovaná bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo v karanténě.Také přečtěte

I jedna čočka stále stačí. Dostupný Pixel 4a má povedený fotoaparát

Aktuální cenově dostupný Google Pixel 4a si v testu fotomobilů organizace DxO Mark vydobyl skóre …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *