Web zprávy

Maláčová navrhne, aby vláda poslala respirátor a pět roušek i postiženým


Ministři schválili, že uvolní pro seniory nad 60 let 3 miliony respirátorů FFP 2 a 15 milionů roušek. Ty dostanou občané poštou. Na jednoho seniora nad šedesát let to vychází na jeden respirátor a pět roušek. „Česká pošta je na to připravena a uděláme to neprodleně,“ řekl v pondělí večer po jednání vlády na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš.

„Ten slib se musí opravdu realizovat. A my navrhneme, aby byl realizován ještě ve větším počtu těch distribuovaných respirátorů, protože jeden respirátor stačí skutečně tak na cestu z pošty domů,“ reagovala ve Sněmovně na rozhodnutí vlády šéfka opoziční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Odborná konzultantka lékáren Benu Ivana Lánová na dotaz ČTK uvedla, že životnost jednorázové roušky je tři až čtyři hodiny, životnost respirátoru pak osm až maximálně 12 hodin.

Podle vicepremiéra Jana Hamáčka a stranického kolegy Maláčové, šéfa ČSSD bude Česká pošta balíčky pro seniory distribuovat podle dat z registru obyvatel. Podle Českého statistického úřadu žilo v ČR ke konci loňského roku 2,78 milionu lidí starších 60 let, kteří mají mít podle rozhodnutí vlády nárok na jeden respirátor a pět roušek od vlády.  Akce má stát 15 milionů korun.

Covidový semafor

4. září 2020

stupeň 0
Nulové nebo zanedbatelné riziko

stupeň I
Výskyt nákazy v ČR bez komunitního přenosu

stupeň II
Počínající komunitní přenos v ČR

stupeň III
Narůstající anebo přetrvávající komunitní přenos v ČRTaké přečtěte

Utekla jsem hrobníkovi z lopaty, manžel ale ne, říká smutně žena. Na pohřeb z nemocnice nemůže | iROZHLAS

Penzistka paní B. se na oddělení léčí již podruhé. Celkem v nemocnici strávila již 30 …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště