Web zprávy

‚Malý krok pro spravedlnost, velký skok pro občana.‘ Ministerstvo se musí omluvit Šarapatkovi za Zemana | iROZHLAS

Nejvyšší soud zamítl dovolání ministerstva financí. Resort se tak musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho někdejším poradci a současném členovi Rady ČT Zdeňku Šarapatkovi. V pondělí o tom informoval Šarapatka na svém facebooku.Praha
(Aktualizováno: 11:31 7. 9. 2020)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítNejvyšší soud zamítl dovolání ministerstva financí. Resort se tak musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho někdejším poradci a současném členem Rady ČT Zdeňku Šarapatkovi | Zdroj: Koláž iROZHLAS

„Je to malý krok pro spravedlnost, ale velký skok pro občana. Nejvyšší soud odmítl dovolání ministerstva financí, respektive Hradu a potvrdil rozsudky městského a obvodního soudu. Prezident České republiky Miloš Zeman o mně lhal. Omluva bude,“ napsal Šarapatka na facebooku.

Ministerstvo v dovolání k Nejvyššímu soudu argumentovalo tím, že se stát nemá za prezidenta omlouvat. „Dovolání bylo odmítnuto. Nejvyšší soud v rozhodnutí mimo jiné píše, že nemá žádný úvahový potenciál, který by mohl současnou judikaturu změnit,“ řekl serveru Seznam Zprávy Šarapatkův advokát Artur Ostrý.

Ministerstvo se zatím za Zemanova slova Šarapatkovi omlouvat nemusí. Soud odložil vykonavatelnost


Číst článek

Nejvyšší soud tak potvrdil rozsudky soudů nižší instance, že stát se za prezidenta omluvit musí. Samotnou hlavu státu totiž žalovat nejde.

V minulosti advokát podal v kauze návrh na exekuci, která byla pozastavena do doby, než Nejvyšší soud rozhodne. Pokud se ministerstvo financí neomluví, bude podle Ostrého řízení znovu otevřeno.

Prezident v listopadu 2017 v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost, ten ale z Úřadu vlády v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel po dohodě.

Šarapatka byl poradcem tehdejšího premiéra Zemana v době takzvané kauzy Olovo, kdy v okruhu Zemanových poradců vznikl dokument s plánem diskreditační kampaně proti tehdejší místopředsedkyni sněmovny Petře Buzkové (ČSSD). Uvedl, že výpověď podal kvůli ztrátě důvěry v Zemanovu čestnost, statečnost a pravdomluvnost.

pj, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Trump už není prezident, jeho soud v Senátu se ale blíží

Trump je prvním prezidentem, proti kterému schválila Sněmovna reprezentantů impeachment hned dvakrát. V prvním případě …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *