Web zprávy

Marta Kubišová dva roky po smrti bratra (†74): Rozloučení bez urny!

Smířila se s tím, že čekání na to, až jeho ostatky dorazí z Kanady, kde 19. listopadu 2018 zemřel na následky mozkové mrtvice, je marné. „Potřebovala jsem se s bratrem rozloučit, doslova mě ničilo bez toho žít. Naše duše už se díky mši spojily a mně je mnohem líp,“ řekla deníku Aha! Marta. Mši nechala sloužit ve Strahovském klášteře a zúčastnila se jí jen ona a její dcera Kateřina (41).

VIDEO: Marta Kubišová v Blesku: Havel s Olgou mi poskytli azyl před rozvodem!


Marta Kubišová v Blesku: Havel s Olgou mi poskytli azyl před rozvodem! redakce Blesk

Honza, který se živil jako kulisák v Národním divadle, emigroval v roce 1981 do Kanady. Zemřel rozvedený a bezdětný. Marta tak byla jeho jediným žijícím přímým příbuzným. Manželský pár, jenž s ním žil v jednom domě v Ottawě, ji o bratrově skonu informoval až tři dni po jeho smrti.

Zpěvačka ho chtěla uložit v Česku k mamince a babičce, ale jeho kanadští spolubydlící ji nedokázali informovat ani o tom, kde je tělo. Přestože si zpěvačka najala právníka, který začal komunikovat s Kanadou, bratrovu urnu s popelem ještě nemá. A neví ani, kde je a jestli vůbec existuje! „Nezbylo mi nic jiného, než celou věc v sobě uzavřít zádušní mší,“ dodala Kubišová smířeně.

Zpěvačka Marta Kubišová (77) rok po smrti Slavíka: Kája? Neodešel a nikdy neodejde!

Poslední telefonát

S bratrem naposledy mluvila 1. listopadu 2018 v den svých 76. narozenin, když jí telefonicky gratuloval. „Byl v pohodě a v dobré náladě a pokud vím, tak po všech stránkách zdravý,“ vzpomínala Marta. Pár týdnů poté jí volali z Kanady, že zemřel.

Půlka popela

Bratrovi kanadští přátelé Martu i pořádně vystrašili. „Říkali mi, že jeho urnu mít doma hned tak nebudu. Že se na něm určitě budou učit medici. A potom mě úplně uzemnili, když mi sdělili, že stejně dostanu jen půlku popela, protože tu jednu rozptýlí na místech, kde to měl Honza rád,“ prozradila Aha! zpěvačka.

Radikální rozhodnutí Marty Kubišové: Přestala si úplně barvit vlasy!

VIDEO: Marta Kubišová promluvila o drsném osudu své andulky


Marta Kubišová promluvila o drsném osudu své andulky FTV Prima

Premiéra filmu Smečka

Barbora Mottlová

Novorozený syn zpěvačky ze SuperStar Casey Goode se nakazil koronaviremTaké přečtěte

Požár Horoměřická Praha 6: Hořela střecha domu, osm lidí prchlo do bezpečí

K domu v Horoměřické ulici vyrážely krátce před desátou jednotky pražských hasičů, také jednotka z …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *